Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Volkswagen Bik.e: elektrický bicykel namiesto rezervy

Volkswagen Bik.e: elektrický bicykel namiesto rezervy
Imrich Maťo
Volkswagen Bik.e: elektrický bicykel namiesto rezervy

Máte poruchu na aute a pomoc je na pešo ďaleko? Alebo si len tak chcete zájsť na prechádzku ďalej od vášho auta? Otvorte kufor a vyberte… Bik.e.

Volkswagen Bik.e

Nemecký výrobca automobilov Volkswagen na prebiehajúcom autosalóne v Pekingu predstavil koncept malej elektrickej dvojkolky Volkswagen Bik.e. Je to niečo medzi bicyklom a elektrickým motocyklom. Jeho prednosťami sú nízka hmotnosť, možnosť poskladania i dojazd 20 km pri maximálnej rýchlosti 20 km/h. Unikátnosťou tejto dvojkolky je, že po zložení zaberie miesto ako náhradné koleso v aute. Kľudne Bik.e môžete mať na jeho mieste. Len ako by ste vysvetlili polícii absenciu „rezervy“.

Volkswagen Bik.e

V Pekingu Bik.e predstavil osobne Dr. Ulrich Hackenberg, šéf oddelenia výskumu a vývoja, ktorý sa na ňom povozil a pripomenul, že Volkswagen sa snaží myslieť ďalej, ako len na automobily a sústredia sa na mobilitu ako-takú. Preto, ak napríklad máte parkovisko ďaleko od práce, alebo sa chcete prejsť po preplnenom veľkomeste stačí, ak zaparkujete svoje auto na vhodnom mieste a ďalej pokračujete na Bik.e. Zatiaľ sme sa nedozvedeli presné technické špecifikácie tohto mobilného pomocníka, no, podľa vyjadrenia výrobcu, je veľký predpoklad, že sa dostane aj do sériovej výroby.