Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vivo vylepšuje svoj skladací smartfón, X Fold+ dostáva úplne nové vnútornosti

Vivo vylepšuje svoj skladací smartfón, X Fold+ dostáva úplne nové vnútornosti
Zdroj | vivo
Stanislav Vinc
Vivo vylepšuje svoj skladací smartfón, X Fold+ dostáva úplne nové vnútornosti
Zdroj | vivo
Zdroj | vivo

Čínska spoločnosť vivo len v apríli tohto roka uviedla na trh svoj vlastný skladací smartfón X Fold, ktorý sa však aj napriek oficiálnej prezencii tejto značky na Slovensku na náš trh doteraz nedostal. Nezmení to žiaľ ani vylepšený model vivo X Fold+, ktorý bude exkluzívne dostupný iba v Číne.

Novinka dostáva do výbavy 4nm čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, ktorý by mu mal zabezpečiť zhruba 10 % nárast výkonu pri 30 % úspore energie. O dlhšiu výdrž sa ale postará aj väčšia batéria, ktorej kapacita stúpla z pôvodných 4 600 mAh na 4 730 mAh.

Smartfón má tak vo výsledku pri sledovaní videa vydržať na jedno nabitie o zhruba 2 hodiny dlhšie. Podporovať po novom taktiež bude výkonnejšie nabíjanie. Z pôvodných 66 W sa tentokrát dostáva až na 80 W, s ktorými mu na získanie 70 % stavu batérie postačí 18 minút na nabíjačke. Plné nabitie má trvať 35 minút.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | vivo

Zaujímavosťou je, že 80 W nabíjačku mala v balení už aj pôvodná generácia, ktorá však jej potenciál nedokázala využiť. Aj napriek tomu sa však X Fold dokázal doplna nabiť už v priebehu 37 minút. Bezdrôtové nabíjanie bude naďalej možné výkonom až do 50 W, plné nabitie z nuly v takom prípade potrvá 53 minút.

Smartfón si zachováva 8″ skladací displej vo vnútri s pomerom strán 4:3,55 prekrytý ultra-tenkým sklom (UTG). Ide o LTPO panel s variabilnou obnovovacou frekvenciou s rozsahom 1-120 Hz, pod ktorého povrchom je umiestnený snímač odtlačkov prstov. Ten sa ukrýva aj pod vonkajším 120 Hz displejom s uhlopriečkou 6,53″ a pomerom strán 21:9.

Modul fotoaparátov na zadnej strane tvorí 50 Mpx hlavný snímač doplnený o 48 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát, 12 Mpx fotoaparát s 47mm teleobjektívom a 8 Mpx periskopický fotoaparát s 5-násobným optickým a 60-násobným digitálnym priblížením s OIS.

Smartfón je dostupný v modrej, šedej a s novou generáciou aj výraznej červenej farbe. Ako sme to už spomínali v úvode, smartfón bude dostupný iba v Číne, kde v základnej konfigurácii s 12 GB RAM a 256 GB úložiskom začína v prepočte zhruba na cene 1 450 €. Verzia s 512 GB úložiskom vychádza v prepočte na zhruba 1 600 €.