Reklama

Vision Research Phantom Flex: FullHD s rýchlosťou 2 800 obrázkov za sekundu!

Števo Porubský

Americká spoločnosť Vision Research zaoberajúca sa vývojom a výrobou vysokorýchlostných snímačov len nedávno predstavila svoju najnovšiu kameru. Nejedná sa o bežne dostupnú kameru pre dovolenkárov, ale o profesionálne náradie pre výskumníkov a filmárov.

 Vision Research Phantom Flex

Novinka s označením Phantom Flex je postavená na technológii Phantom, ktorá zvláda vysokorýchlostné snímanie videa. Nový model neponúka žiadne vychytávky poslednej doby ako super ultra stabilizártor, automatické detekcie všetkého možného, ale je zameraná na rýchlosť. Predstavte si natáčať FullHD video rýchlosťou 2 800 fps. S takouto rýchlosťou tak natočíte výstrel zo zbrane spomalene tak extrémne, že si budete myslieť, že guľka z hlavne ani nevypadne. Chcete natočiť blesk? Žiadny problém, pozrite si ako by vyzeral výsledok vo videu nižšie. Novinka zvláda aj zrýchlené zábery od 5 fps pri FullHD rozlíšení.

Vision Research Phantom Flex

A to nie je zďaleka všetko čo táto „zbraň“ dokáže. Jej maximálne rozlíšenie je 2 650 x 1 600 b. a pri tomto rozlíšení zvláda rýchlosť snímania až do 1 560 fps. Ak vám stačí VGA rozlíšenie, poteší vás 13 000 fps! A maximum? Už naozaj len pre vedecké účely, pri rozlíšení 256 x 8 bodov dokáže snímať rýchlosťou 330 000 fps! Hodnota ISO dosahuje maximálne 1 000, v kamere je zabudovaných 16 alebo 32 GB vyrovnávacej pamäti pre snímanie priamo do počítača pripojenom pomocou gigabitového Ethernet kábla alebo na pripojiteľné SSD disky. Cena ani dostupnosť zatiaľ neboli zverejnené.

Vision Research Phantom Flex

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.