Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Virb X a Virb XE: dvojica nových kamier od Garminu

Virb X a Virb XE: dvojica nových kamier od Garminu
TECHBOX
Virb X a Virb XE: dvojica nových kamier od Garminu

Oblasť malých kamier na zachytávanie akčných zážitkov je stále výsadou spoločnosti GoPro, ale do boja sa vydáva aj Garmin s dvojicou nových osobných kamier.

Pozrite si

Garmin Virb XE – špičková akčná kamera

Presnejšie povedané, Garmin sa do tohto boja vybral už pred takmer dvomi rokmi, keĎ predstavil dvojicu kamier Virb a Virb Elite. Kedže ale čas pokročil, v Garmine sa rozhodli predstaviť novú a vylepšenú dvojicu kamier, ktoré by mali opäť konkurovať kamerám GoPro.

Novinky nesú názov Virb X a Virb XE. Najväčšia zmena oproti predchodcom je badateľná hneď na prvý pohľad. Oproti mierne zaoblenému dizajnu majú tentokrát kamery športovejšie prevedenie. K využívaniu pri športových aktivitách nabáda aj vodotesnosť do 50 metrov a to narozdiel od GoPro Hero 4 bez akéhokoľvek púzdra. Ten je navyše aj s púzdrom vodotesný len do dvadsiatich metrov.

Garmin VIrb XE

Aj keď vo vodotesnosti majú Virb X a XE navrch, pri rozlíšení natáčeného video za GoPro Hero4 black zaostávajú. Výkonnejší z dvojice ponúka dve možnosti rozlíšenia a to 1080p pri 60 fps, alebo 1440p pri 30 fps.

Slabšie vybavený model Virb X ponúka možnoť natáčania v rozlíšení 1080p pri 30 snímkoch za sekundu. Virb XE navyše od svojho skromnejšieho brata ponúka aj „pro mode“, ktorý umožňuje široké možnosti manuálneho nastavenia vyváženia bielej, farebnej sýtosti, ostrosti atď. Ak sa rozhodnete pre vybavenejšieho z tejto dvojice, môžete sa spoľahnúť aj na funkciu automatickej stabilizácie obrazu.

Zvyšok funkcií majú Virb X a XE spoločné. Obidve kamery ponúknu nové tipy mikrofónov, čo bola pri predchodcoch snáď najväčšia nevýhoda. Kamery môžete k ostatným zariadeniam pripojiť pomocou Bluetooth, ANT+ a Wi-Fi, takže k videu zo zjazdovky môžete jednoducho pripojiť vašu rýchlosť, alebo srdečný tep.

Garmin Virb XE

Obidve kamery sa na trh dostanú v priebehu leta s cenovkou 300 USD za model Virb X, za model Virb XE si záujemcovia budú musieť o stovku viac.

Zdroj: Gizmodo.com

Foto: Garmin.com