Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ViewSonic 3DV5: Stačí vám jednoduchosť s 3D?

ViewSonic 3DV5: Stačí vám jednoduchosť s 3D?
Števo Porubský
ViewSonic 3DV5: Stačí vám jednoduchosť s 3D?

ViewSonic známy skôr výrobou monitorov a iných PC doplnkov predstavil novú mini kameru schopnú natáčať HD video v 3D! Jednoduchá kamerka nezaujme len možnosťou 3D, ale aj nízkou cenou. Oplatí sa vôbec investovať?

 ViewSonic 3DV5

Malá kamera sa vám bez problémov zmestí do ruky a tak nebude zavadzať ani v batožine na cestách. Jednou zo zásadných nevýhod je však výbava, ktorá je využiteľná maximálne na výlety či dovolenky. Základ tohto kamkodéra tvorí 5 Mpx čip a šošovka bez automatického ostrenia, teda fix focus. Škoda. No zato zvláda aj takéto malé čudo nahrávať video 3D v HD (720p) rozlíšení. Samozrejmosťou je aj klasické 2D. Ako objektív vám poslúži 2,4-palcový displej. Vnútorná 10 MB pamäť je skôr na smiech ako pre informáciu, no slot pre SDHC karty poteší. 32 GB karta vám tak vydrží dlhšie ako jednorázové nabitie batérie.

 ViewSonic 3DV5

3D video je natáčané veľmi jednoducho a tak na jeho prezeranie aj na klasickom TV či monitore nepotrebujete žiadne špeciálne okuliare či displej, ale postačia vám červeno-azúrové okuliare. Video je natáčané do MP4 formátu so stereo zvukom. Ak si chcete pokažiť obraz môžete použiť aj 4x digitálny zoomBežnou výbavou podobných kamkodérov je aj jednoduchý upload na YouTube či Facebook. Do počítača si filmy nahráte cez miniUSB konektor, k TV alebo monitoru sa zas pripojíte cez HDMI rozhranie (miniHDMI). Novinka pre nenáročných užívateľov sa na trhu objaví už čoskoro za cenu okolo 170 €.