Viete, kde sa nachádza najpoužívanejšia nabíjačka ZSE Drive?

ZDROJ | ZSE Drive

Otázka neznie tak, či zvoní umieráčik nad spaľovacími motormi, ale kedy sa tak stane. Samozrejme, nebude to hneď. Skôr než doznie posledné hlasité štartovanie s oblakmi dymu, treba vybudovať nabíjaciu infraštruktúru.

Na Slovensku je najväčším operátorom ZSE Drive, prevádzkuje spolu 130 nabíjacích staníc (na porovnanie, v EÚ je ich spolu 26 000). Rozloženie staníc nie je na Slovenku rovnomerné, kopíruje však dopyt zo strany motoristov. Západné Slovensko má 100 verejných nabíjacích staníc, stredné Slovensko 13 a východné Slovensko 17.

ZSE Drive zhromaždilo niekoľko zaujímavých údajov o tom, že najefektívnejší región z pohľadu spotreby je Bratislavský kraj, čo zrejme nikoho neprekvapí. Skúste si však tipnúť, ktorá je najobľúbenejšia lokalita s najvyšším počtom nabíjaní.

elektromobil na Slovensku
ZDROJ | ZSE Drive

Dámy a páni, v ktoré dni a o koľkej to najradšej robíte? Najobľúbenejšie dni na nabíjanie v sieti ZSE Drive sú streda a piatok; najobľúbenejší čas nabíjania je 12:00 hod. a 18:00 hod.

Vďaka energii z nabíjačiek sa mohlo najazdiť zhruba 3,5 milióna ekologických kilometrov. Ak sa nabíja elektrinou z obnoviteľných zdrojov, ušetrí sa ročne 19 000 stromov, čo je naozaj značný prínos pre planétu. Celkový počet nabíjacích cyklov, ktoré sa cez sieť ZSE Drive spustilo je 58 000.

Pozrite siNa nabíjačkách od ZSE je možné nabíjať aj 12 hodín, prišiel totiž nový cenník

ZSE Drive bude rozširovať svoju infraštruktúru aj v tomto roku. Pribudnúť má 25 verejných nabíjacích staníc s výkonom 50 až 150 kW.

elektromobily na Slovensku
ZDROJ | ZSE Drive

Ak ste si zatipovali, odpoveď na otázku, ktorá je najobľúbenejšia lokalita s najvyšším počtom nabíjaní znie: ZSE HUB OC Galéria v Košiciach.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku