Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Viete čo má spoločné LEGO a IKEA?

Viete čo má spoločné LEGO a IKEA?
Zdroj | IKEA
Richard Pliešovský
Viete čo má spoločné LEGO a IKEA?
Zdroj | IKEA
Zdroj | IKEA

Dve svetoznáme značky sa spojili a výsledok nám dnes predstavili v podobe novej detskej kolekcie Bygglek. Nová kolekcia, ktorá pozostáva z niekoľkých úložných škatúľ so štuplíkmi LEGO a špeciálnou súpravou dielov LEGO chce ľudí podnietiť k hre a priniesť viac zábavy aj do nudných úložných priestorov.

LEGO a IKEA sa rozhodli pracovať na odstraňovaní prekážok, ktoré bránia v bežnom živote hrám a rozvíjaní kreativity. Vytvorili praktické a hravé riešenie, vďaka ktorému si budú môcť užiť dospelí aj deti spoločný čas.

Zdroj | IKEA

Dospelí majú odlišné predstavy o rozvíjaní tvorivosti. Tam, kde potrebujú poriadok a organizáciu, deti hľadajú stimulujúce a tvorivé prostredie, v ktorom sa chcú hrať, resp. hru prerušiť a neskôr sa k nej opäť vrátiť.

Zdroj | IKEA

Upratovaním a preorganizovaním priestoru detí narúšame nielen hru, ale aj ich tvorivé vyjadrenie a vývoj. Obe spoločnosti preto prinášajú úložné riešenie, ktoré poskytuje priestor na zábavu. Na vrchnej a prednej strane škatúľ Bygglek sa nachádzajú štuplíky LEGO, vďaka čomu ich môžu deti zahrnúť do hry s LEGO-m.

Zdroj | IKEA
Zdroj | IKEA

Kolekcia Bygglek pozostáva zo štyroch rôznych verzií: jedna súprava troch malých boxov, dve súpravy väčších boxov a jedna súprava dielov LEGO, s ktorými sa dá ihneď hrať.

Pozrite si

LEGO Technic 42099 RC Extrémny teréniak 4×4 stavil na ovládanie cez smartfón

V IKEA veríme v silu hry. Vďaka hre spoznávame svet, experimentujeme, snívame a objavujeme svoje okolie.

Andreas Fredriksson, dizajnér IKEA

Bygglek sa dá použiť s inými dielmi LEGO, keďže štuplíky na vrchnáku a na prednej strane sú súčasťou systému LEGO System in Play. Systém LEGO System in Play umožňuje deťom stavať a opätovne sa vracať k príbehom, vďaka tomu rozvíjať zručnosti, ktoré budú v dnešnom svete potrebovať. Kolekcia Bygglek tak poskytuje väčšie možnosti hry so stavebnicou LEGO.

Zdroj | IKEA

Dizajnér z LEGA vysvetľuje, že „Bygglek nie je obyčajná škatuľa. Je to miesto, kde sa hra spája s úložným priestorom. Kolekcia Bygglek pozostáva z výrobkov, ktoré pomáhajú vytvárať v rodinách viac priestoru na hru, podnietiť tvorivosť a viac spoločnej zábavy. Vytvára pre deti možnosť hrať sa, vystavovať na obdiv svoje  výtvory a znova sa k hre vrátiť, aby mohli v tvorivom procese pokračovať, prerábať svoje diela, opätovne ich stavať alebo vytvárať nové. Rovnako ako systém LEGO System in Play aj Bygglek ponúka nekonečne veľa možností.

Kolekcia Bygglek bude v predaji od 1. októbra 2020. Ceny modelov vás rozhodne nezruinujú, budú sa pohybovať v rozmedzí od 10,99 do 14,99 eur.

Zdroj | IKEA