Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Viete aký je rozdiel medzi slúchadlami JBL CLUB 700BT a JBL CLUB ONE NC?

Viete aký je rozdiel medzi slúchadlami JBL CLUB 700BT a JBL CLUB ONE NC?
Richard Pliešovský
Viete aký je rozdiel medzi slúchadlami JBL CLUB 700BT a JBL CLUB ONE NC?

JBL má vo svojom portfóliu množstvo slúchadiel z ktorých si vyberie naozaj každý, dokonca aj ja. Dnes si predstavíme dvojicu náhlavných slúchadiel top série CLUB.

Ak nemáte čas čítať celý článok a chcete vedieť, aký je rozdiel medzi oboma slúchadlami, je to jednoduché. JBL CLUB 700BT je základný model, v prípade JBL CLUB ONE NC sa jedná o top model výrobcu. Líšia sa teda nielen v kvalite zvukového podania, cene, ale aj v použitých technológiách a funkciách.

JBL CLUB ONE NC

Hi-Res audio, aktívne potlačenie hluku, funkcie Ambient Aware a TalkThru, 45-hodinová výdrž na jedno nabitie či praktické puzdro na prenášanie. Pekná nádielka na jedny slúchadlá, však?

Bezdrôtové on-ear slúchadlá si vás získajú JBL Pro Sound zvukom, ktorý si môžete ešte viac prispôsobiť pomocou ekvalizéra a aplikácie My JBL Headphones (Android, iOS). Slúchadlá sú vyrobené z kvalitných materiálov, disponujú odolnými kovovými závesmi, ktoré netlačia ani pri dlhodobom počúvaní. Čalúnené náušníky sa starajú o váš komfort pri ich používaní.

JBL CLUB ONE NC majú 32 ohmové, na zákazku vyrobené 40 mm grafénové meniče. Ponúkajú frekvenčnú odozvu v pásme 10 Hz až 40 kHz (pasívne), alebo 20 Hz až 20 kHz (aktívne). Bluetooth je tu vo verzii 5.0 s profilmi A2DP 1.3, AVRCP 1.5, HFP 1.6.

Viete, že…

režim Ambient Aware je určený na vnímanie okolia, ktoré by ste kvôli prehrávanej hudbe nepočuli? Funkcia TalkThru zase zníži úroveň hudby, vďaka čomu môžete hovoriť bez toho, aby ste si museli vytiahnuť slúchadlá z uší.

Kvalitné spojenie pri hands-free telefonovaní zabezpečujú duálne mikrofóny. Tlačidlom na náušniku si viete pohotovo vyvolať hlasového asistenta.

Slúchadlá majú funkciu skutočného adaptívneho potlačenia hluku, ktorá reaguje na okolie a jeho zmeny v reálnom čase a prispôsobuje sa kompenzáciou úniku zvuku spôsobeného faktormi (vlasy, okuliare, pohyb hlavy).

Funkcia SilentNow umožňuje ponechať skutočné adaptívne potlačenie hluku zapnuté aj bez aktivovaného Bluetooth, takže si môžete vychutnať skutočné ticho aj v hlučnom prostredí.

Funkcia STAGE+, ktorú nájdete v appke My JBL Headphones prináša nastavenie zvuku tak, ako ho majú poprední svetoví DJ-ji. Slúchadlá automaticky nakalibrujú ekvalizér podľa ich vkusu a vy si tak budete môcť vychutnať každý tón presne ako oni.

Zvuk slúchadiel je naozaj excelentný s profesionálnym podaním celého hudobného spektra. Po niekoľkohodinovom „zabehnutí“ meničov vám poskytnú množstvo detailov, ktoré ste doteraz možno ani nepočuli. Rovnakým zážitkom je nielen stereofónny priestor, ale aj ľahká identifikácia každého hudobného nástroja, ktorý sa na nahrávke podieľal.

Batéria má kapacitu 730 mAh, nabije sa za necelé dve hodiny. Čas prehrávania hudby s Bluetooth je 45 hodín, pri aktívnom ANC je to stále veľmi slušných 23 hodín. Hmotnosť slúchadiel je 378,5 g.

V balení okrem samotných slúchadiel nájdete prídavný kábel s diaľkovým ovládačom a mikrofónom, nabíjací kábel (USB-A/USB-C), audiokábel (3,5 mm/2,5 mm jack), 6,3 mm adaptér, tvrdé puzdro a adaptér do lietadla. Cena slúchadiel je 349 eur.

https://youtu.be/pvVUQOw7XKY

JBL CLUB 700BT

Ani základný model JBL CLUB 700BT toho neponúka málo. Práve naopak. Slúchadlá za rozumnú cenu toho poskytujú viac než dosť, vrátane obľúbených funkcií Ambient Aware a TalkThru, či podpore hlasových asistentov.

Napriek tomu, že ide o slúchadlá typu on-ear, majú ľahký a sklápací dizajn. Ponúkajú JBL Pro Sound zvuk, milovníkov poriadnych basov poteší samostatné tlačidlo, ktorým sa aktivuje funkcia extra basov.

JBL CLUB 700BT majú duálne mikrofóny, ktoré odstraňujú okolitý hluk keď uskutočňujete hands-free hovory. Ľahké vyvolanie hlasového asistenta zabezpečí tlačidlo na náušniku. Náušníky sú, mimochodom, príjemne čalúnené a dobre sedia na ušiach.

https://youtu.be/gL6BsLxpHds

Podobne ako na JBL CLUB ONE NC, ani tu nechýba možnosť vychutnať si zvuk od svetových DJ-ov. Poklepte na tlačidlo STAGE+ v appke My JBL Headphones a vyberte si z DJ predvolieb.

Aj tu nájdeme viacbodové pripojenie, čo znamená, že si môžete prepínať zvuk z jedného zariadenia na druhé. Napríklad sa môžete prepnúť z videa na tablete na prichádzajúci hovor do smartfónu.

O kvalitnú reprodukciu sa stará 32 ohmový 40 mm dynamický menič s frekvenčnou odozvou 16 Hz až 40 kHz (pasívne), alebo 16 Hz až 22 kHz (aktívne). Bluetooth 5.0 má profily A2DP 1.3, AVRCP 1.5 a HFP 1.6.

Bezdrôtové slúchadlá ponúkajú 50-hodinovú výdrž na jedno nabitie. Na plnú kapacitu sa nabijú za necelé dve hodiny. Vstavaná 3,7 V batéria má kapacitu 610 mAh. Hmotnosť slúchadiel je 283 gramov.

V balení sa okrem samotných slúchadiel nachádza nabíjací kábel (USB-A/USB-C), kábel s mikrofónom a diaľkovým ovládaním, audiokábel (3,5 mm jack/2,5 mm) a návod na používanie. Namiesto pevného ochranného puzdra tu nájdete praktickú taštičku na prenášanie.

Slúchadlá JBL CLUB 700BT sa dodávajú v čiernom prevedení, ich cena je 159 eur.

Zdroj