Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Viete ako si v Google Mapách pozriete info o COVID-19?

Viete ako si v Google Mapách pozriete info o COVID-19?
Zdroj | Pixabay
Richard Pliešovský
Viete ako si v Google Mapách pozriete info o COVID-19?
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Nový koronavírus nás ohrozuje aj na sklonku roku 2020. Google prináša informácie o COVID-19 do aplikácie Google Mapy. Táto služba dokáže pomôcť aj pri objednávke rozvozu jedla domov (USA, Kanada, Nemecko, Austrália, Brazília a India). Vo vybraných lokalitách tiež pridáva informácie o hustote pasažierov vo verejnej doprave s prihliadnutím na sociálny odstup.

Google zosumarizoval množstvo údajov o tom, ako koronavírus ovplyvnil správanie obyvateľov. V USA využíva na výlety viac ľudí bicykle, verejná doprava zaznamenala pokles. Vo voľnom čase mieri väčšina ľudí von, nielen do parkov ale hlavne do prírody,

Zdroj | Google

Google Mapy dokážu informovať o zápchach, ale aj o veľkých davoch ľudí, čo je v dnešnej dobe potencionálnym rizikom. Nástroje od Google pomôžu vopred vedieť, kedy budú konkrétne miesta rušné, takže môžete ušetriť čas a dodržať sociálny odstup.

Zdroj | Google
Pozrite si

Google Mapy sú ešte detailnejšie, ukážu aj prechody pre chodcov

Čo sa týka jedla, záujem o jeho donášku domov vzrástol cez Google Mapy o 306 %, o 200 % stúpli rezervácie miest v reštauráciách. Na vrchole popularity je mexická a čínska kuchyňa, nasleduje BBQ.

Zdroj | Google

Vrstva COVID v Google Mapách

Zaujímavý nástroj v Google Mapách je vrstva COVID, ktorá ukazuje dôležité informácie o prípadoch COVID-19 vo vybranej oblasti. Funguje aj u nás, i keď neprináša toľko podrobných údajov, ako napríklad v USA.

Po otvorení Máp klepnete na tlačidlo vrstiev v pravom hornom rohu a tam si zvoľte možnosť COVID-19: informácie.

Následne sa vám ukážu údaje o pandémii COVID-19, konkrétne počty nových prírastkov na 100 000 obyvateľov za posledný týždeň.

Farebné kódovanie pomôže ľahšie rozlíšiť hustotu nových prípadov v oblasti. Údaje sú viditeľné pre všetkých 220 krajín a území, ktoré Mapy Google podporujú. Google získava dáta z overených zdrojov – Johns Hopkins, New York Times a Wikipedia, tí ich dostávajú od organizácií verejného zdravotníctva (Svetová zdravotnícka organizácia, vládne ministerstvá zdravotníctva, spolu so štátnymi a miestnymi zdravotnými agentúrami ako aj nemocnicami).

Pozrite si

Viete kde všade je lokalizovaný koronavírus? Už je to i on-line

Pripomíname, že nové funkcie fungujú v Google Mapách pre Android a iOS.

Zdroj