Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Viete ako si užijete týždeň lacného cestovania vlakom?

Viete ako si užijete týždeň lacného cestovania vlakom?
Zdroj | ZSSK
Richard Pliešovský
Viete ako si užijete týždeň lacného cestovania vlakom?
Zdroj | ZSSK
Zdroj | ZSSK

Dnes začína Európsky týždeň mobility. Už tradične sa koná od 16. do 22. septembra. Jeho cieľom je propagovať ekologickejšie cestovanie a zvyšovanie povedomia o udržateľnej mestskej mobilite. 

Samozrejme, nejde len o lokálnu mobilitu a preto sa aj tento rok pridáva k Európskemu týždňu mobility Železničná Spoločnosť Slovensko. Železnice patria totiž medzi ekologických dopravcov, ktorých potenciál sa na Slovensku stále nedoceňuje. Teraz môžete vyskúšať za skvelé zľavy.

Ak sa rozhodnete cestovať vlakom, získate počas celého týždňa polovičné cestovné v 2. vozňovej triede vo všetkých vlakoch kategórie Os a REX. Spoločnosť myslela aj na športovcov, v týždni do 22. 9. 2022 si môžete bezplatne prepraviť svoj bicykel (do naplnenia kapacity).

Obsah pokračuje pod reklamou

Lístky so zľavnenými cenami dostanete v pokladniciach ZSSK, ale i cez e-shop a mobilnú aplikáciu IDeme vlakom, kde si vyberiete zľavu EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY. Lístky tiež môžete získať priamo vo vlaku u sprievodcu. Na tratiach TEŽ a OŽ si môžete zakúpiť zľavnený SMS lístok ako i zľavnené blokové cestovné lístky.

Zľava na cestovné platí len na území Slovenska vo vlakoch kategórie Os a REX v 2. vozňovej triede počas trvania Európskeho týždňa mobility. Lístok je možné zakúpiť od 16. 9., t. j. od dnešného dňa. Dobrou správou je, že táto mimoriadna zľava platí pre všetky skupiny obyvateľstva, nezáleží teda či ste študent, pracujúci, alebo dôchodca.

Pri platbe kreditom zo zákazníckeho konta ZSSK ID si môžete uplatniť aj ďalšiu zľavu s využitím bonusového kreditu.

Tak ako ste na tom vy? Odkladáte kľúče od auta a idete si vyskúšať, aké je to cestovať vlakom v roku 2022, alebo touto formou dopravy cestujete pravidelne?

Zdroj