Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vieme, prečo sa oplatí nechať upratovanie na robotický vysávač

Vieme, prečo sa oplatí nechať upratovanie na robotický vysávač
Zdroj | iRobot
TECHBOX
Vieme, prečo sa oplatí nechať upratovanie na robotický vysávač
Zdroj | iRobot
Zdroj | iRobot

Ponad Mars lieta helikoptéra, robí si selfíčka a ja by som mal upratovať? To kde sme, v stredoveku? Pravdaže nie, treba sa len poobzerať komu túto neobľúbenú činnosť zavesíte na krk. Ideálne tomu, kto maká, nič za to nepýta a málo zje.

Ideálnou „obeťou“ je malé inteligentné zariadenie, robotický vysávač. Pohybuje sa pomocou dvojice motorizovaných kolies a niekoľkých prídavných pasívnych mini koliesok po podlahe a podľa potreby ju pravidelne povysáva. Tieto vysávače sa objavili na trhu už pred rokmi, dnes si môžete vybrať z niekoľkých tried – od základných modelov, cez strednú triedu až po vlajkové lode.

Zdroj | iRobot

Ako si vybrať?

Každá trieda robotických vysávačov má svoje za aj proti, platí však pravidlo, že čím je vysávač vybavenejší a drahší – ponúka viac funkcií… Tu ale pozor, je celkom možné, že viaceré z nich nikdy nevyužijete. Ako to už v prípade elektroniky býva, topkové funkcie z minulosti už bežne nájdete v strednej triede. Nikoho zrejme neprekvapí, že mnohé robotické vysávače sú vybavené aj funkciou mopovania. Robotické vysávače oceňujú i majitelia domácich miláčikov ako aj ľudia trpiacimi na alergie. Dnes dokážu robotické vysávače dokonca obísť exkrementy po vašich miláčikoch, mnohé pohodlne môžete ovládať cez aplikáciu.

Pozrite si

Megasúboj 5 robotických vysávačov s mopom do 400 €! Ktorý je ten najlepší?

Dnes už je výber oveľa väčší, ako pred rokmi, keď tu dominovala prakticky len jedna značka, iRobot. Dnes je ponuka robotických vysávačov pestrá, trúfneme si povedať, že si z nej vyberie každý, náročný používateľ, ale i ten, kto sa chce len zoznámiť s tým, čo tento malý zázrak dokáže.

Zdroj | iRobot

My sme sa obrátili na toho najpovolanejšieho na Slovensku, špecializovaného maloobchodného predajcu elektroniky, NAY. Určite vás poteší, že práve prebieha akcia 15 % späť z ceny 150 produktov, kde predajca každý týždeň prináša až 150 rôznych produktov, medzi ktorými nechýbajú ani robotické vysávače. Ktoré modely by sme vám odporučili?

iRobot Roomba j7 (7158)

Nezačneme nikým iným, ako značkou. ktorá spopularizovala používanie robotických vysávačov, spoločnosť iRobot. Vysávač je vybavený vylepšenou funkciou iRobot Genius a umelou inteligenciou. Vďaka mapovaniu Imprint sa naučí pôdorys domácnosti a určí najlepší spôsob čistenia. Vysáva až 90 minút a pokiaľ je to potrebné, automaticky sa dobije a pokračuje. V reálnom čase identifikuje a obíde prekážky, ako napríklad napájacie káble.

Zdroj | iRobot

iRobot Roomba j7 ponúka účinné čistenie vďaka dvom proti sebe rotujúcim kefám. Jedna kefa nečistoty uvoľňuje a druhá ich dvíha. Ideálne na vysávanie zvieracích chlpov. Vysokoúčinný filter zachytí až 99 % alergénov, peľu a čiastočiek väčších ako 10 mikrometrov. Máte naponáhlo a pri odchode z domu si všimnete omrvinky pod kuchynským stolom? Stačí povedať Roombe j7 cez aplikáciu iRobot Home alebo cez hlasového asistenta, že tam má okamžite upratať. Dobré, však?

Cena tohto špičkového modelu je 799 eur.

iRobot Roomba i3+ (3558)

Model iRobot Roomba i3+ sa pohybuje v lineárnych a logických trasách a používa senzory sledovania podlahy na orientáciu. Ak je to potrebné, nabije sa a pokračuje tam, kde skončil. Je vybavený novými responzívnymi senzormi nárazníka, tie zamedzia jeho robota na miesta, kde by sa mohol zaseknúť. Vďaka senzorom Dirt DetectTM robot vyhľadá a zameria sa na oblasti s väčším množstvom znečistenia, až kým nie sú úplne čisté.

Zdroj | iRobot

Tento perfektný model môžete mať teraz za výhodnú cenu 469 eur.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro

Oslovila vás možnosť vysávania i mopovania? Tak práve pre vás je tu perfektný model od Xiaomi. Je vybavený pokročilým laserovým navigačným systémom LDS. Na jedno nabitie dokáže usilovne upratovať 180 minút, poradí si s prekážkami do výšky 20 mm. Pomocou appky Xiaomi Mi Robot viete sledovať trasu čistenia a presnú polohu vysávača. Na výber máte tri módy upratovania – vysávanie, mopovanie, vysávanie a mopovanie. Nechýba podpora hlasových asistentov Amazon Alexa a Google Assistant.

Zdroj | Xiaomi

Pýtate sa na cenu? Je to veľmi príjemných 327,20 eur.

Samsung VR05R5050WK/WB POWERbot

Ďalší zo série vysávačov 2-in-1, tentokrát od Samsungu. Okrem inovatívnych funkcií nechýba možnosť ovládania smartfónom. Vďaka navigačnému systému sa prístroj vyhne stenám, nábytku či pádu zo schodov. Samsung POWERbot je vysoký len 85 mm takže sa vojde aj pod skriňu či posteľ. Ponúka až štyri režimy upratovania Zig-Zag, Auto Mode (Random Mode), Edge Mode a Spot Mode. Poteší režim plánovania s podporou viacnásobných rozvrhov. Na jedno nabitie vysáva 150 minút. Veľkou prednosťou je aj tichý chod (77 dB). Vysávač disponuje nádobou na mopovanie s objemom 0,4 litra a objem vrecka 0,2 litra.

Zdroj | Samsung

Samsung POWERbot si môžete kúpiť za 279 eur.

Rowenta RR7455WH X-Plorer Serie 60 Animal

Pokročilý navigačný systém Smart Exploration 4. s gyroskopom, infračervenými senzormi a technológiou TOF bočnej kamery zabezpečí bezstarostnú orientáciu po vašej domácnosti. Na výber máte z troch režimov upratovania a rýchlosti. Dve bočne kefy Dual Force dosiahnu do všetkých rohov, pre maximálne pokrytie priestoru. Funkcia detekcie koberca prispôsobí výkon danému podkladu.

https://youtu.be/El6lfK-_FOc

Majiteľov domácich miláčikov poteší účinná kefa Animal Turbo si poradí aj s nepoddajnými chlpmi z vašich domácich miláčikov. Robot sa ľahko spáruje s mobilnou appkou, tá je v slovenskom jazyku. Virtuálny asistent pomôže ľahko naplánovať upratovanie z akéhokoľvek miesta na svete.

Zdroj | Rowenta

Rowenta RR7455WH X-Plorer Serie 60 Animal môže byť vaša za 279 eur.

Vybrali ste si? Veríme, že sme vás inšpirovali. Nezabudnite využiť zľavy v rámci prebiehajúcich akcií, vrátanie 15 % späť z ceny 150 produktov, tie sa obmieňajú každý týždeň, takže ak vás nič nezaujme teraz, určite skúste šťastie o pár dní.

Všetky tipy v článku sme pripravili v spolupráci s partnerom NAY. Tieto, ale aj iné tech zariadenia si môžete pozrieť naživo v predajniach, pohodlne objednať cez aplikáciu, ako aj v e-shope s vyzdvihnutím na predajni, či s doručením priamo priamo k vám domov.

Zdroj