Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vieme, kde teraz zoženiete Xbox Series S pod stromček až o 50 € lacnejšie!

Vieme, kde teraz zoženiete Xbox Series S pod stromček až o 50 € lacnejšie!
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft
Stanislav Vinc
Vieme, kde teraz zoženiete Xbox Series S pod stromček až o 50 € lacnejšie!
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Herné konzoly PlayStation sú jednoznačne slovenským (a vlastne celoeurópskym) lovebrandom, no najnovšia generácia PlayStation 5 je aj po dvoch rokoch od vydania nedostatkovým a po nedávnom zdražená aj cenovo pomerne nedostupným tovarom.

Tento fakt šikovne využíva Microsoft, ktorý vám svoju menšiu a o chlp menej výkonnú, no za to výrazne lacnejšiu konzolu Xbox Series S pri príležitosti Black Friday ponúkne ešte lacnejšie, dokonca až o 50 €.

Zdroj | Microsoft
Obsah pokračuje pod reklamou

Čo je to Series S a prečo by ste aj ako fanúšik PS-ka mali pouvažovať o Xboxe? Hneď na úvod treba povedať, že hoci je model Series S v rámci novej generácie konzol menej výkonnou alternatívou k PS5 a Xbox Series X, v skutočnosti si na ňom zahráte všetky tituly, čo na týchto konzolách.

Xbox Series S je stavaný na hranie všetkých súčasných hier ideálne na televízore s rozlíšením Full HD. Ak ho však aj pripojíte k 4K UHD televízoru, bez lupy a hľadania detailov určite nebudete mať pocit, že o niečo prichádzate. Rozdiel pri niektorých tituloch pocítite možno pri snímkovaní, kde je namiesto 60 štandardom skôr 30 snímok za sekundu.

Tento fakt vám však určite nezabráni v tom, aby ste si na tejto konzole aj so zvyškom rodiny užili všetky aktuálne tituly napr. vrátane blížiaceho sa návratu do sveta Harryho Pottera. Okrem klasického kupovania si digitálnych hier vám však určite odporúčame vyskúšať si aj predplatné Xbox Game Pass, ktoré budete mať k dispozícii na prvý mesiac za 1 €.

Herná konzola Xbox Series S je štandardne v predaji za cenu 299,00 €. Kým však všetko okolo zdražuje, Microsoft sa rozhodol vydať sa opačným smerom a tak cenu tejto konzoly v predvianočnom období znížil na 249,99 €.

Túto zníženú cenu môžete využiť aj na to, že si ku konzole hneď prikúpite aj druhý bezdrôtový ovládač, prípadne dodatočné externé úložisko. Na bežnú zálohu hier, aby ste ich nemuseli stále opätovne sťahovať pri uvoľnovaní úložiska, vám postačí aj bežný HDD/SSD disk.

Ak by ste z externého úložiska chceli hry aj hrať, potrebovať budete oficiálnu rozširujúcu kartu. Jedno z týchto dvoch riešení vám určite odporúčame preskúmať, interná pamäť Xbox Series S má totiž kapacitu iba 512 GB.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.