Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Videli sme Samsung Galaxy Z Flip naživo!

Videli sme Samsung Galaxy Z Flip naživo!
Juraj Recký
Videli sme Samsung Galaxy Z Flip naživo!

Doba skladacích smartfónov sa vracia a Samsung má ambíciu udávať trendy. Okrem klasického Galaxy Fold predstavil aj Galaxy Z Flip, teda skladacie „véčko“. Už je aj na Slovensku, pozrite si ho na našich fotografiách.

Samsung Galaxy Z Flip sme vám predstavili v článku Čo už vieme o skladacom „véčku“ Samsung Galaxy Z Flip?, tiež sme ho priblížili v článku Rozkladacie véčko Samsung Galaxy Z Flip dorazí aj na Slovensko! Vieme cenu a na prvé neduhy sme upozornili článkom Samsung Galaxy Z Flip poškrabete aj nechtom, jeho displej chráni plastová fólia. Dnes sme si ho v Bratislave mali možnosť pozrieť naživo.

Prirodzene nás najviac zaujímalo ako sa podarilo vyriešiť ohyb displeja. K nedávno zverejneným informáciách o tom, že displej sa dá poškriabať aj nechtom a je z plastu sa zástupcovia Samsung vyjadrili, že pre dosiahnutie čo najtenšej a najflexibilnejšej zobrazovacej plochy je displej skladaný trochu iným spôsobom, ako sme pri smartfónoch navyknutí. Sklo sa v displeji nachádza, avšak nie je tak odolné ako tomu je zvykom a je vo forme veľmi tenkej vrstvy.

Bohužiaľ je pravdou, že ak sa posnažíte v displeji zostanú stopy. Priznali to aj zástupcovia Samsung pre Slovensko a Česko, zároveň však dodali, že nie je práve bežné úmyselne sa snažiť poškodiť si displej. Pri bežnom používaní je minimálna šanca, že ho poškodíte. Vo vrecku, kabelke, či inak odložený ho budete nosiť zatvorený, čo prirodzene displej chráni. Aj napriek tomu Samsung zvažuje ponuku špeciálnej ochrannej fólie a tiež pri zakúpení automaticky dostanete ročnú extra záruku, pri uplatnení ktorej budete v servise platiť len spoluúčasť škody.

Hlavný FHD+ Dynamic AMOLED Infinity Flex displej má uhlopriečku 6,7 palcov, teda 17 centimetrov, pomer strán je 21,9:9, rozlíšenie 2 636 x 1 080 pixlov a 425 bodov na palec. Vonkajší Super AMOLED displej má 1,1-palca s rozlíšením 300 x 112 pixlov a 303 bodov na palec. Okrem zobrazovania notifikácií a času ho využijete aj pri nakrúcaní videa, či fotografovaní. Zobrazuje približne tretinu snímaného obrazu.

Otvorený Z Flip má 73,6 x 167,3 x 7,2 milimetrov, po zatvorení sa rozmery zmenšia na 73,6 x 87,4 x 17,3 milimetrov. Zaujímavo je riešený pánt, ktorý je na oboch stranách telefónu a je vybavený kefkovým samočistiacim systémom, ktorý zabráni preniknutiu nečistôt. Tie by mohli poškodiť displej. Hmotnosť Z Flip je 183 gramov. čítačka odtlačkov prstov je v bočnom tlačidle, telefón sa tiež dá odomknúť tvárovou biometriou.

Selfie kamera je pod displejom, má 10 Mpx a clonu f/2.2, zadný širokouhlý fotoaparát s uhlom snímania 78 stupňov má 12 Mpx, clonu f/1,8, ultraširoký fotoaparát s uhlom snímania 123 stupńov dostal rovnako 2 Mpx a clonu f/2.2. K dispozícií je 8-násobný digitálne priblíženie a stabilizátor pre širokouhlý fotoaparát. Zaujímavo pôsobí schopnosť Z Flip reagovať na mieru otvorenia pri fotení. Prostredie fotoaparátu sa tu mení, pri otvorení do L nepotrebujete pri nočných fotografiách statív, a  ako sme už spomenuli pri natáčaní videa vidíte na malom displeji približne 1/3 snímaného obrazu.

O výkon sa stará Qualcomm Snapdragon 855+ s 8 GB RAM a OS Android 10 s nadstavbou One UI 2.0. Vnútorná pamäť (UFS 3.0) má 256 GB a nie je možné ju rozšíriť pomocou microSD karty. Samsung Galaxy Z Flip nepodporuje 5G siete. Využiť možete jednu eSIM a jednu Nano SIM. Duálna batéria má kapacitu 3300 mAh.

Samsung Galaxy Z Flip sa na Slovensku začne predávať 21. 3. 2020 za 1 480,00 € v čiernej a ružovej farbe. K dispozícií bude aj príslušenstvo, napríklad, v podobe krytov ako je ten na obrázkoch nižšie.