Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Viac ako o Apple Watch Ultra sa bojte o veci, do ktorých narazia. Sú ako skala!

Viac ako o Apple Watch Ultra sa bojte o veci, do ktorých narazia. Sú ako skala!
Zdroj | TechRax
Stanislav Vinc
Viac ako o Apple Watch Ultra sa bojte o veci, do ktorých narazia. Sú ako skala!
Zdroj | TechRax
Zdroj | TechRax

Apple minulý piatok uviedol do predaja novú generáciu svojich smart hodiniek, ktorej súčasťou je aj úplne nový model Ultra špecifický svojou odolnejšou konštrukciou a funkciami určenými pre náročnejších používateľov.

Hodinky majú odolať extrémnym podmienkam tak, aby ich bolo možné pohodlne používať vo vode, v mrazoch i extrémnych horúčavách. Odolať okrem vody a prachu musia aj nárazom, ktorým budú čeliť najmä pri extrémnych športoch, ale aj manuálnej práci ich nových majiteľov.

Pri elektronike sa väčšinou ich odolnosť berie s rezervou a zrejme žiaden majiteľ svoj krvopotne zakúpený produkt nebude zámerne vystavovať poškodeniu. Existuje tu však iný druh používateľov – YouTuberi, ktorí pre videnia urobia čokoľvek a práve vďaka nim už teraz vieme, čo nové Apple Watch Ultra zvládnu naozaj.

Obsah pokračuje pod reklamou

YouTube kanál TechRax vo svojom najnovšom videu rozbalil úplne nový kus týchto hodiniek a po ich peknom predstavení sa ich okamžite rozhodol zobrať von, kde ich bez obáv pustil na betónový chodník z výšky pŕs. Na hodinkách po tomto teste zostali iba malé škrabance.

Pozrite si

Dobieha trendy, či ich určuje? Aký je iPhone 14 Pro Max a jeho Dynamic Island?

Na rad preto prišiel test klincami. Hodinky poputoval do nádoby plnej klincov, kde ich YouTuber s klincami poriadne premiešal. Najviditeľnejšou zmenou bola špina na oranžovom remienku, na hodinkách žiaden zásadný škrabanec nepribudol.

Apple Watch Ultra tak už zjavne čo-to zvládnu a tak si TechRax trúfol vytiahnuť na nich aj kladivo. Prvý náraz voľným pádom hodinky si hodinky zjavne ani nevšimli. Druhý a tretí raz už hodinky dostali po ciferníku poriadnu ranu, no predné zafírové sklíčko stále nepovolilo. Po piatej silnej rane kladivom sa poddal drevený stôl, v ktorom zostala po hodinkách slušná priehlbina.

Až po zhruba desiatom údere sa hodinky vypli a hoci najväčšiu škodu zdanlivo utrpel stôl, k poškodeniu zjavne došlo aj v interiéri titánového šasi. Hoci sa displej nerozbil, hodinky sa už po tomto údere nezapli. Či došlo k definitívnemu internému poškodeniu matičnej dosky, displeja alebo iba odpojeniu hardvéru sa už nedozvieme, TechRax následne hodinky rozbil „na kašu“.

Je jasné, že takýmto spôsobom sa k novým Apple Watch Ultra nikto správať nebude. Je však o to zaujímavejšie, že hodinky takmer vydržali aj takéto extrémne zaobchádzanie a tak sa ich používatelia rozhodne nemusia brať so sebou na hory či stavbu, kde sa zrejme budú s nárazmi stretávať najčastejšie.