Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vettel naháňal zlodejov na skútri, sledoval ich cez appku Nájsť od Apple

Vettel naháňal zlodejov na skútri, sledoval ich cez appku Nájsť od Apple
Zdroj | Aston Martin
Stanislav Vinc
Vettel naháňal zlodejov na skútri, sledoval ich cez appku Nájsť od Apple
Zdroj | Aston Martin
Zdroj | Aston Martin

Aplikácia Nájsť je pre mnohých ľudí užitočná najmä pri hľadaní stratených či zapotrošených zariadení a gadgetov. Slávny pilot Formuly 1 si ju však vyskúšal aj pri naháňaní zlodejov, ktorí mu odcudzili tašku spred hotela v Barcelone.

Aplikácia Nájsť je zabudovaná do každého moderného zariadenia od Apple a pomocou mobilných dát, GPS a technológie Bluetooth slúži na lokalizáciu, prezvonenie či vzdialené zablokovanie stratených či odcudzených zariadení.

Výhodou tejto aplikácie je, že takýmto spôsobom stratené zariadenie môžete vyhľadať, aj pokiaľ v ňom nemáte SIM kartu a toto zariadenie dokonca nedisponuje ani GPS modulom. Stačí totiž, že sa v jeho okolí nachádza iné zariadenie od Apple, ideálne iPhone, ktoré vám „dá vedieť“, kde sa vaše zariadenie aktuálne nachádza.

Zdroj | Apple

Takýmto spôsobom sa po vybral po stope svojich stratených slúchadiel Apple AirPods aj 4-násobný majster sveta Formuly 1, Sebastian Vettel. Svoje slúchadlá mal totiž odložené v taške, ktorú mu ukradli spred hotela v Barcelone, kde minulý týždeň prebiehala Veľká Cena Španielska 2022.

Vettel sa v snahe o polapenie zlodejov vybral ulicami Barcelony na skútri, neúspešne.

Pilot F1 síce svoje slúchadlá úspešne lokalizoval pomocou aplikácie Nájsť vo svojom iPhone, no po taške v okolí nebolo ani stopy. Zlodeji si tak museli uvedomiť, že ich Vettel môže pomocou slúchadiel vystopovať.

Pozrite si

Jágrova KIA EV6 na totálku, elektromobil odolal tvrdému nárazu električky

Apple AirPods sú jedným z mnohých zariadení od Apple, ktoré funkciu Nájsť podporujú. Primárne úlohu lokalizátora tašiek, ale aj kľúčov, domácich miláčikov a ďalších cenností plní prívesok Apple AirTag, ktorý je možné lepšie schovať a vďaka niekoľkomesačnej výdrži batérie napr. aj zašiť pod textil batožiny.

Zdroj | Apple
Zdroj