Vertu ponúkne svoj najlacnejší telefón. Za päť tisíc

Vertu po odtrhnutí od Nokie bude mať na trhu už svoj druhý smartfón, ktorý ponesie operačný systém Android. Smartfón Constellation ponúkne zákazníkom štandardnú kvalitu značky, na ktorú sú zvyknutí. Teda ručne skladaný telefón z Veľkej Británie, ktorý obsahuje zafírové sklo, titán či kožu. „Je to náš druhý hlavný produkt pre rok 2013. Chceme rozširovať portfólio Vertu na prilákanie nových zákazníkov k značke.“ povedal Massimiliano Pogliano, generálny riaditeľ Vertu.

https://www.youtube.com/watch?v=PFgJDABCjXo

Odolné a drahé sklo, ktoré použil výrobca, je položené na celej prednej časti telefónu a kryje 4,3 palcový HD displej. Titán na telefóne je ľahší a pritom 2,5 násobne pevnejší než oceľ. Koža je zas podľa Vertu starostlivo vybraná z najlepších alpských kusov.

Vertu Constellation

„Vnútornosti“ smartfónu však môžu budúcim majiteľom prekážať. Základom je dvojjadrový procesor Snapdragon s frekvenciou 1,7 GHz a Android 4.2 s prispôsobeným rozhraním. Fotoaparát disponuje 13 Mpx čipom, ktorý dokáže zachytávať Full HD video, predná kamera vie snímať HD video. Vertu Constellation ovláda aj Wi-Fi, Bluetooth a NFC. Do predaja vstúpi novinka v októbri s cenovkou 4 900 eur, čím sa stáva najlacnejším smartfónom od Vertu.

Vertu Constellation

Foto: Vertu

Komentáre k článku