Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vertikálna ergonomická myš od Logitechu sľubuje komfort pri práci

Vertikálna ergonomická myš od Logitechu sľubuje komfort pri práci
Zdroj | Logitech
Richard Pliešovský
Vertikálna ergonomická myš od Logitechu sľubuje komfort pri práci
Zdroj | Logitech
Zdroj | Logitech

Známy výrobca počítačového a mobilného príslušenstva, švajčiarsky Logitech International, predstavil novú ergonomickú myš Logitech MX Vertical. K ich rade MX, určenej pre náročných používateľov, tak pribudla ďalšia zaujímavá novinka.

Zdroj | Logitech

Kto pracuje desiatky hodín týždenne pri počítači, má pri sebe neoceniteľnú pomocníčku – myš. Vtedy sa do popredia dostáva nielen jej dizajn, spoľahlivosť a životnosť, ale aj ergonómia. Pre takýchto zákazníkov má Logitech svoju produktovú líniu MX.

Zdroj | Logitech

Logitech MX Vertical je pokročilá ergonomická myš vyrobená z kvalitného materiálu a príjemná na dotyk. Kombinuje vedecky podložený dizajn so zvýšeným výkonom. Jeho forma je navrhnutá tak, aby sa zmestila do rúk rôznych veľkostí a tvarov. Je skonštruovaná tak, aby sa dala prirodzene uchopiť, asi ako keby ste chceli niekomu podať ruku.

Myš má znížiť svalové napätie (až o 10 percent v porovnaní s bežnou myškou), znížiť tlak na zápästie, ako aj zlepšiť celkové držanie tela. Tlak na zápästie sa zníži vďaka uhlu 57°. Textúrovaný gumený povrch a opierka palca zaisťujú pevný a prirodzený úchop.

Pozrite si

ZDRAVIE V KANCLI | Myšia choroba alias syndróm karpálneho tunela

Pokročilé optické sledovanie spolu so špecializovaným prepínačom rýchlosti by mal zaručiť až 4x menší pohyb ruky, čo je ďalšie plus pre zníženie únavy používateľa. V nastaveniach je tiež možné zmeniť rýchlosť a presnosť kurzora. Rozlíšenie senzora sa dá v krokoch (po 50 dpi) nastaviť v rozmedzí 400 až 4000 dpi. Zariadeniu nechýba ani presné rolovacie koliesko so zabudovaným spínačom.

Táto vertikálna myš má zabudovaný 240 mAh Li-Po akumulátor, ktorý sa nabíja cez USB-C kábel. Rýchlonabíjanie zabezpečí, že za jednu minútu nabíjania môže používateľ pracovať s myšou až tri hodiny. Plne nabitá myš má vydržať štyri mesiace.

Myš sa môže s počítačom spojiť pomocou priloženého USB-C kábla, bezdrôtovo cez Bluetooth, alebo s prijímačom Logitech Unifying. Počítač má mať minimálne Windows 7, alebo macOS 10.13.6 a novší.

Pozrite si

Logitech Flow s novými myškami vie ovládať tri počítače naraz

Firma Logitech už ukázala svetu, že vie zlúčiť kvalitnú myš s lineárnym ovládaním. S myšou MX Master 2S alebo s trackballom MX Ergo, ktorá má skoro zabudnutý spôsob ovládania počítača – trackball, nás Logitech zoznámila minulý rok. Teraz pribudol do série MX ďalší kúsok. Tento model tiež umožňuje bezproblémovo ovládať viac počítačov vďaka softvéru Logitech Flow. Pomocou programovacích tlačidiel si môže používateľ nastaviť potrebné funkcie špecifické pre často používanú aplikáciu.

Zdroj | Logitech

Kto myslí na svoje zdravie, alebo sa už uňho začal hlásiť syndróm karpálneho tunela, možno by nebolo od veci zamyslieť sa práve nad týmto špičkovým modelom. Pripomeňme ešte, že toto zariadenie je skonštruované pre prácu, na akčné strieľačky vám postačí aj lacnejšia myš.

Zdroj | LG

Ergonomická myš MX Vertical tak dopĺňa ďalšie vynikajúce produkty spoločnosti, napríklad klávesnicu Logitech Craft, prezentačný ovládač Logitech Spotlight či reproduktory Logitex MX Sound.

Pozrite si

Logitech Craft – top klávesnica nie len pre profesionálov

MX Vertical sa bude po prvýkrát verejne prezentovať na Ergo Expo v Las Vegas v dňoch 21. až 24. augusta a 26. – 30. augusta na International Ergonomics Association Congress vo Florencii.

Myš Logitech MX Vertical bude k dispozícii za 109 eur. V obchodoch a e-shopoch sa objaví v septembri 2018, na stránke výrobcu sa dá objednať už dnes.

Zdroj