Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Veľa zábavy za málo peňazí? Aprilia predstavila svoju prvú elektrickú motorku

Veľa zábavy za málo peňazí? Aprilia predstavila svoju prvú elektrickú motorku
Zdroj | 1000ps
Tomáš Šmidák
Veľa zábavy za málo peňazí? Aprilia predstavila svoju prvú elektrickú motorku
Zdroj | 1000ps
Zdroj | 1000ps

Trh s elektrickými motorkami/skútrami sa veľmi nelíši od toho s elektromobilmi. Doposiaľ mu dominovali hráči, ktorí si za svoju primárnu činnosť vybrali výrobu elektrických alternatív, no postupne doň vstupujú aj výrobcovia klasických motoriek či skútrov.

Pekným príkladom tejto „zmeny“ je Harley Davidson LiveWire. V tomto prípade však ide o motorku, s vysokým výkonom a veľkým dojazdom, ktorá sa cenovo pohybuje na úrovni 33 000 €. Nový koncept od legendárneho výrobcu Aprilia na to ide úplne z opačnej strany.

Elektrická s príznačným názvom Aprilia ELECTRICa sa dizajnovo nejako neodlišuje od iných elektrických motoriek. Na rozdiel od spaľovacieho modelu pribudli na jej tele tyrkysové a medené prvky, ktoré signalizujú jej pohon.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Aprilia

Podľa prvých fotografií bude ELECTRICa malá motorka s nízkou hmotnosťou. Určená by teda mala byť začínajúcim jazdcom alebo ľudom, ktorí hľadajú rýchly a dostupný spôsob pohybu po meste. Nakoľko je elektrická, nemá spojku a tým pádom nemá ani prevodovku, na oboch stranách riadidiel sa nachádzajú páčky na ovládanie bŕzd.

Nižšie položené sedlo a viac-menej vzpriamená pozícia počas jazdy, by mala byť pohodlná aj pre začínajúcich jazdcov. Čo by im však malo vyhovovať ešte viac ešte viac bude cena, nakoľko tá by mala byť porovnateľná s klasickými verziami. Pravdepodobne to nebude 1 500 dolárov ako v prípade ROAM Air, no pod 5 000 dolárov by sa novinka dostať mohla

Zdroj