Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vďaka tomuto jednoduchému kroku sa nebudete báť nakupovať online

Vďaka tomuto jednoduchému kroku sa nebudete báť nakupovať online
Zdroj | Travelers Insurance
TECHBOX
Vďaka tomuto jednoduchému kroku sa nebudete báť nakupovať online
Zdroj | Travelers Insurance
Zdroj | Travelers Insurance

Mnohí sa už stretli so situáciou, kedy pri nakupovaní cez internet tovar neprišiel. Určite ste už zvažovali aj nákup v obchode, ktorého recenziami ste si neboli istý. Neistota však môže byť minulosťou. S Kyber poistením sa totiž podobných situácií báť nemusíte. Ako to funguje a kde ho získate?

Istota pri online nákupoch

Žijeme v modernej dobe, kedy už množstvo tovarov nakupujeme online. Či už ide o elektroniku, oblečenie, doplnky do bytu alebo služby, takmer všetko je dostupné online. Väčšina z nás sa spolieha na overené e-shopy, no niekedy sme odkázaní nakupovať aj z obchodov, ktoré majú negatívne, prípadne žiadne recenzie. Nikde inde totiž nemusí byť to, čo chcete dostupné. Je to však bezpečné?

Keď už tovar úspešne vyberiete, môže sa stať, že vami vybraný e-shop vám odošle tovar len pri platbe vopred. Dobierka nie je možná. Takáto objednávka môže byť riziková, neviete kam peniaze posielate a či tovar naozaj dostanete. Namiesto toho, aby ste každý deň tŕpli či ste neprišli o peniaze a vyvolávali, kde je váš tovar, sa môžete spoľahnúť na Kyber poistenie. To vás chráni práve voči online nákupom.

Koľko by ste za také poistenie, ktoré vám ochráni stovky eur zaplatili? Prezradíme vám, že ho môžete mať za 34,89 € ročne,  čo predstavuje sumu iba 2,90 € mesačne. Ak si to rozmeníme na drobné, online ochranu môžete mať za 9 centov na deň, znie to dobre? Tak sa pozrite, čo vlastne v kyber poistení dostanete.

Rozhodne dobrou správou je, že k dispozícii máte asistenčnú službu vrátane právneho poradenstva špecialistov, ktorí zabezpečia, že pri objednávkach online budete chránený vy aj vaše peniaze. Vďaka tomuto poisteniu zároveň môžete získať náhradu za nedoručený, poškodený alebo nekompletný tovar či vzniknutú škodu. Pokiaľ by sa e-shop rozhodol ísť do sporu s vami ako klientom, poistenie vám zabezpečí právne zastupovanie.

Rovnako vám poistenie zabezpečí právne zastupovanie a hradenie súdnych trovov v prípade podvodných online transakcií, ktoré sa stávajú čoraz bežnejším spôsobom, ako podvodníci vedia získať peniaze.

Zdroj | sera-brynn-com
Pozrite si

Vyskúšali ste už novú aplikáciu Tatra banky? Mali by ste, podarila sa!

Kyberšikana a krádež identity

Ako sa hovorí, internet je dobrý sluha ale zlý pán. Šikovnejší používatelia vedia v priebehu pár minút na základe vašich zverejnených dát zneužiť informácie na vydieranie, nenávistné osočovanie či dokonca krádež identity. Práve internet je miesto, kde sa hranica medzi faktami a falošnými správami stiera čím vzniká priestor pre útoky extrémistov a konšpirátorov. Tí sa môžu jedného dňa rozhodnúť, že vám znepríjemnia život a zavesia o vás na internet nepravdivé informácie.

Pri takýchto útokoch sa strata vyčísluje veľmi ťažko a okrem financií častokrát utrpí aj psychické zdravie človeka. Nie každý je pripravený na internetové nenávistné útoky.

Aj tu môže pomôcť kyber poistenie. Vďaka poisteniu získate ochranu online tak, že práve toto poistenie zabezpečí odstránenie alebo vytesnenie nepravdivých informácií o vás či vašich blízkych v prípade, ak sa stanete obeťou kyber šikany. Takéto poistenie vám navyše uhradí škodu a náklady na právne zastupovanie a poskytne právnu pomoc v prípade, ak vám niekto odcudzí identitu.

Zdroj | businessadvice.co.uk
Pozrite si

Aplikácia Tatra banka je zase lepšia, umožní aj investičné sporenie

V rámci Európy

Keďže sme členská krajina Európskej únie a užívame si výhody voľného trhu, poistenie sa vzťahuje na akúkoľvek poistnú udalosť, ktorá vznikla tak na území Slovenska, ale aj v iných členských štátov Európskej únie. Súčasťou poistenia je aj poistenie v krajinách Švajčiarsko a Nórsko.

Môžete si tak byť istý, že pokiaľ si Kyber poistenie zakúpite a náhodou ho budete chcieť uplatniť v prípade nákupu z českého či poľského e-shopu, bude sa na vás vzťahovať. Rovnako to platí v prípade, že žijete v inej krajine a objednávate z miestnych e-shopov, ktoré tak dobre nepoznáte.

Zdroj | TheDigitalArtist (Pixbay)
Pozrite si

Kyberpoistenie proti úniku citlivých dát zažíva boom

Cena pokrýva vás aj vašich rodinných príslušníkov

Za spomínanú cenu 34,89 € ročne tak dostanete multifunkčné poistenie, ktoré rieši viacero prípadov spojených s rizikami v online priestore. Okrem vás sa však poistenie vzťahuje na všetkých príslušníkov domácnosti vrátane detí či manželky alebo manžela.

Poistenie pred kybernetickými rizikami nie je úplnou novinkou. Vo svete zažilo takýto typ poistenia boom pred pár rokmi. Na Slovensku sa však podobné typy poistenia vzťahujú najmä na podnikateľov, prípadne sa dajú dokúpiť ako rozšírenie k už existujúcim poistkám. Kyber poistenie od UNIQA poisťovne si môžete zakúpiť prostredníctvom Tatra banky samostatne bez ohľadu na to, či už nejaké poistenie máte. Ide tak o prvé poistenie svojho druhu na Slovensku.

Zdroj | typographyimages/Pixabay

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom Tatra banka.

Zdroj