Vďaka Apple AirTagu sa podarilo nájsť ukradnuté auto

ZDROJ | Apple

Lokalizačný prívesok Apple AirTag sa dá použiť na rôzne veci, aj na nájdenie strateného alebo ukradnutého auta. To sa podarilo Scottymu z Chicaga.

Ten na Reddite zdieľal svoj zážitok o tom, ako mu ukradli Subaru Forester 2010. Polícia dávala malé šance tomu, že sa nájde. Ukryl v ňom však AirTag a po jeho aktivácii mu iPhone oznámil, že sa nachádza na predmestí Northlake, asi polhodinu vzdialenom od polohy majiteľa.

ZDROJ | Apple

Majiteľ oznámil túto skutočnosť polícii, tá však na mieste auto nenašla. Scotty sa preto rozhodol ísť na parkovisko, kde mu ukazovalo polohu AirTagu. Našiel ho pohodený pod jedným zaparkovaným vozidlom. Keďže pršalo a všade bolo blato, nechcelo sa mu liezť pod auto. Preto počkal na majiteľa auta, aby sa mohol dostať k AirTagu.

Najväčším prekvapením bolo, keď zrazu na parkovisko prišiel vodič s jeho ukradnutým autom. Podarilo sa mu zavolať políciu, ktorá zlodeja zadržala. Išlo o mladistvého narkomana, ktorý v okolí kradol vecí z áut a niekedy aj samotné autá.

Pozrite siYoutuber zaslal 3 AirTagy na 3 rôzne miesta. Z Cupertina sa vrátil aj s listom

Samotný majiteľ vozidla odporúča skryť AirTag lepšie, aby sa nestalo to, čo jemu a to, že AirTag bol nájdený v puzdre od okuliarov a vyhodený. Napriek tomu mal šťastie, že sa zlodej vrátil na miesto, kde AirTag vyhodil.

Pokiaľ si chcete prečítať ďalší zaujímavý príbeh s AirTagom, odporúčame náš článok o YouTuberovi, ktorý skúsil poslať AirTag do Severnej Kórey.

ZdrojReddit

Komentáre k článku