Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

V prvej desiatke najpredávanejších automobilov sú dve Tesly

V prvej desiatke najpredávanejších automobilov sú dve Tesly
Zdroj | Tesla
Igor Neštrák
V prvej desiatke najpredávanejších automobilov sú dve Tesly
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Tradiční výrobcovia automobilov by sa mali mať na pozore. Mladá americká automobilka Tesla opäť zaujala svet a média, keď sa jej podarilo prebojovať do desiatky celosvetovo najpredávanejších automobilov.

Trhové podiely Tesly stabilne rastú a jasne poukazujú na to, že elektromobily ovládnu svet rýchlejšie, než si ľudia myslia. Dobrým príkladom je Nórsko, v ktorom predaje vozidiel so spaľovacím motorom nepredstavujú ani 20 % celkového objemu novo predaných vozidiel.

Signálom pre zmenu je aj fakt, že všetky najrýchlejšie rastúce modely automobilov sú predovšetkým elektrické a aktuálne sa dostávajú do top 10 najpredávanejších vozidiel na svete. Podľa údajov zhromaždených Focus to Move sa elektrické vozidlá, konkrétnejšie Tesla Model Y a Model 3, dostali do top 10 najpredávanejších elektrických vozidiel na svete.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Tesla

Celosvetovo najpredávanejším automobilom je Toyota Corolla s množstvom 1,12 milióna vozidiel, ale na štvrtom mieste je Tesla Model Y s počtom 759 000 vozidiel, ktorá zaznamenala medziročný nárast o 88 %. Na siedmom mieste mu sekunduje Model 3 s 596 000 predanými vozidlami.

Toyota zostáva dominantná s tromi modelmi v rámci prvej päťky najpredávanejších osobných vozidiel na svete. Každý jeden model v top 10 však medziročne klesá, s výnimkou dvoch vozidiel Tesly. Nie je to tak dávno, čo si konkurenčné automobilky robili žarty z Tesly, teraz začína byť pre nich veľkou hrozbou.

Zdroj