Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Auto
  • 4 min.
  • 19.11.2020

V novom Mercedes-Maybach S-Class zatvoríte dvere gestom

V novom Mercedes-Maybach S-Class zatvoríte dvere gestom
Zdroj | Daimler
Michal Spiegel
V novom Mercedes-Maybach S-Class zatvoríte dvere gestom
Zdroj | Daimler
Zdroj | Daimler

Jedna z najluxusnejších limuzín na svete odhalila svoju tvár. Novinka Mercedes-Maybach S-Class je prešpikovaná prvotriednymi technológiami.

Vozidlo prešlo úpravami ako po dizajnovej stránke, tak po technologickej. Príkladom je možnosť automatického otvorenia zadných dverí zo sedadla vodiča, čo je ideálna funkcia pre šoférov, ktorí si môžu presne načasovať otvorenie dverí pre pasažiera. Zatvorenie dverí sa dá aktivovať pomocou jednoduchého gesta rukou alebo tlačidla na strane pasažiera.

Pozrite si

Mercedes-Benz chystá elektrickú ofenzívu

Podobne ako predchádzajúci model, ani tu nebude chýbať výborná funkcia Digital Light, ktorá dostala vylepšenia v podobe prenosu symbolov na cestu cez svetlomety. Môžete tak preniesť upozornenie na cestu pred vami a takýmto spôsobom upozorniť aj ostatných účastníkov premávky.

Po dizajnovej stránke ide o dokonalosť, ktorú dopĺňa dvoj-farebné spracovanie, ktoré je ručne striekané po dobu jedného týždňa.

Zdroj | Daimler

Interiér auta je založený na Mercedes-Benz Triede S, takže potenciálni majitelia sa môžu tešiť na drevom obložené prvky a priestranný interiér.

Podobne ako slúchadlá s aktívnym potláčaním okolitého hluku, aj Mercedes-Maybach S-Class využíva podobnú technológiu, ktorá dostala pomenovanie Active Road Noise Compensation a pasažierov zbavuje okolitých rušivých elementov. Po zatvorení dverí sa tak ponoríte do úplného ticha, ktoré nebudú rušiť okolité hluky. Nechýba kvalitný audio systém a basové reproduktory od firmy Burmester.

Samozrejmosťou interiéru je tiež infotainment MBUX druhej generácie. Ten je podporovaný pre až päť OLED displejov, ktorými je možné vybaviť interiér.

Zdroj | Daimler

Od druhej polovice roku 2021 sa očakáva, že bude možné nový Mercedes-Maybach šoférovať čiastočne autonómne. Postará sa o to Drive Pilot, ktorý na niektorých úsekoch cesty (napríklad cesty s vysokou hustotou áut) dokáže jazdiť autonómne a to tak, že vy sa zatiaľ môžete sústrediť na prácu vo virtuálnej kancelárii, ktorú vám auto sprostredkuje. Takáto možnosť bude dostupná do rýchlosti 60 kilometrov za hodinu.

Zdroj | Daimler
Pozrite si

Nový Mercedes-Maybach GLS 600 ukázal chrbát všetkým luxusným SUV

Ďalšou užitočnou funkciou je nastavenie teploty chladenia v lakťovej opierke a to od +1 až po +7 stupňov Celzia. Ideálne na chladenie nápojov.

Novinka je tiež vybavená špeciálnou technológiou bezpečnostného pásu, ktorá automaticky predĺži konzolu s pásom, keď zaznamená sediaceho pasažiera.

Na záver pár údajov. Podvozok Mercedesu-Maybach S-Class meria na dĺžku 3 396 milimetrov, čo je o 180 mm viac ako bežná Trieda S. Celkovo meria novinka 5 469 milimetrov. Ambientné svetlá majú dokopy až 253 LED diód. V maximálnej výbave disponuje auto až 18 airbagmi.

Zdroj | Daimler
Pozrite si

Mercedes-Maybach Ultimate Luxury – najluxusnejšie SUV na svete?

Pre zaujímavosť, od uvedenia na trh v roku 2015 sa predalo viac ako 60 000 vozidiel Mercedes-Maybach S-Class. Posledné roky dominuje predajom Čína, kde sa predá aj 600-700 kusov mesačne. Medzi ďalšie významné trhy, kde sa toto luxusné vozidlo najviac predávalo, patrí Rusko, Južná Kórea, USA a Nemecko.

V showroomoch by sa mala nová Trieda S Mercedes-Maybach objaviť budúce leto, no u prvých zákazníkov v USA, Číne či Nemecku by mala byť novinka už v apríli 2021.

Zdroj | Daimler