Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

V noci bude mať premiéru seriál zo sveta Game of Thrones - House of the Dragon

V noci bude mať premiéru seriál zo sveta Game of Thrones - House of the Dragon
Zdroj | HBO
Michal Spiegel
V noci bude mať premiéru seriál zo sveta Game of Thrones - House of the Dragon
Zdroj | HBO
Zdroj | HBO

Tri roky od finálne Game of Thrones sme sa dočkali nového seriálu zo sveta Westerosu. House of the Dragon sa vracia k udalostiam, ktoré sa odohrali 200 rokov pred pôvodným príbehom Game of Thrones.

Podobne ako Game of Thrones, aj House of the Dragon vychádza z knižnej predlohy, ktorú napísal George R. R. Martin, konkrétne z knihy Oheň a krv, ktorá vyšla aj v slovenskom jazyku. Tá opisuje históriu rodu Targaryanovcov, ktorí vládli 7 kráľovstvám nepretržite takmer 300 rokov.

Kniha opisuje vládnutie niekoľkých kráľov z tohto dračieho rodu. Príbeh seriálu sa však zameria na udalosť, ktorá je známa ako Tanec drakov, kedy začala občianska vojna medzi dvomi Targaryanovcami – princeznou Rhaenyrou Targaryenovou a princom Aegonom II Targaryanom, ktorí bojujú o železný trón.

Obsah pokračuje pod reklamou

Podobne ako v seriáli Game of Thrones, ani tu nebudú chýbať politické intrigy, vraždy, draci a vojny.

Seriál má premiéru na streamovacej platforme HBO Max, kde nájdete aj kompletný seriál Game of Thrones. Nový seriál ponúkne 10 epizód s tým, že jednotlivé epizódy budú vychádzať na týždennej báze.

Seriál bude mať premiéru v noci z nedele na pondelok o 3:00 a následne bude dostupný na streamovacej službe.

Po hudobnej stránke sa môžeme tešiť opäť na skvelý soundtrack skladateľa Ramina Djawadiho, ktorý vytvoril legendárnu hudbu aj pre Game of Thrones.

Latka je nastavená vysoko. Game of Thrones patrí medzi najdrahšie a najúspešnejšie seriály v histórii televíznej tvorby a napriek rozpačítému finále, s ktorým neboli spokojní mnohí fanúšikovia, ide o stále jeden z najlepších seriálov, aké kedy vznikli. House of the Dragon je preto vnímaný s veľkými očakávaniami.

Seriál bude uvedený v originálnom znení s českými a slovenskými titulkami a českým a slovenským dabingom.