Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

V čom sú lepšie Galaxy Buds2 oproti Buds+?

V čom sú lepšie Galaxy Buds2 oproti Buds+?
Richard Pliešovský
V čom sú lepšie Galaxy Buds2 oproti Buds+?

Samsung nedávno predstavil slúchadlá Galaxy Buds2, ktoré nahrádzajú šikovný model Galaxy Buds+. Ide o základný model, no napriek tomu toho ponúka viac než dosť. Ak vám staršie pluskové „púčiky“ dosluhujú, možno zvažujete prechod na túto novinku. Pozrite sa v čom sú lepšie a či sa ich kúpa oplatí.

Porovnávať dve generácie slúchadiel od jedného výrobcu zvyčajne znamená porovnávať len malé zmeny. Napriek tomu nás Galaxy Buds2 príjemne prekvapili. Posúďte sami.

Slúchadlám Samsung Galaxy Buds+ sme venovali minulý rok samostatnú recenziu a vyzvali ich na súboj s AirPods 2. generácie. Galaxy Buds2 prinášajú ako najväčšiu novinku aktívny filter hluku (ANC). Podľa výrobcu zníži vonkajší hluk až o 98 %. Režim transparentnosti má tri úrovne hlasitosti okolitého zvuku a umožňuje vám vybrať si, koľko z vášho okolia chcete počuť počas používania Galaxy Buds2.

Aktívne funkcie regulácie hluku sú založené na strojovom učení a prinášajú čisté hovory vďaka filtrácii rušivých zvukov.

Aby ANC fungovalo naozaj bezchybne, Samsung odporúča používateľom urobiť test Test nasadenia slúchadiel, nájdete ho v aplikácii Galaxy Wearable.

Buds2 sa dajú ľahko a pohodlne ovládať aj priamo z hodiniek Galaxy Watch4, vrátane prepínania medzi ANC a transparentným režimom (Okolité zvuky). V každom slúchadle sú dvojpásmové meniče (výškový a basový).

Režim jednoduchého párovania uľahčuje spárovanie s novým smartfónom (alebo tabletom). Stačí, ak necháte slúchadlá v puzdre a potom sa ich oboch dotknite a podržte na 3 sekundy, kým nezačne LED dióda blikať na červeno a zeleno.

V balení nájdete samotné slúchadlá s nasadeným párom štupľov do uší, ďalšie dva páry koncoviek sú pribalené spolu s USB-C káblom. Slúchadlá sú k dispozícii v štyroch farbách – grafitová, biela, olivová a levanduľová.

Už Galaxy Buds+ zaujali skvelou ergonómiou a elegantným spracovaním. Buds2 idú ďalej, puzdro sa zdá byť ešte pevnejšie bez toho, aby nestratilo nič zo svojej elegancie. Buds+ mali tvar vajíčka, Buds2 sa vracajú ku konzervatívnejším tvarom. Slúchadlá sa z puzdra vyťahujú pohodlne, no držia tam bez toho, aby ste cítili vôľu, či nebodaj hrkanie.

Párovanie so smartfónom (séria Galaxy) prebehlo na jednotku. Otvoril som puzdro a na displeji sa objavila hláška, či sa chcem spárovať s novými slúchadlami. Oba modely perfektne fungovali aj počas testovania, keď sme striedavo skúšali ako hrajú. Vždy po otvorení sa pripojili, keď sme ich vrátili do puzdra a otvorili druhé, okamžite sa spárovali.

Zvuk nových slúchadiel bol pre nás veľké prekvapenie. Napriek tomu, že ani Buds+ nahrajú zle, Buds2 si vychutnajú aj naozajstní milovníci hudby. Pri porovnávaní jasne počuť posun k lepšej kvalite. Rozmenené na drobné to pre poslucháča znamená väčšiu dynamiku s lepším priestorovým zvukom. Výšky sú oveľa čistejšie, v priamom porovnaní s nimi hrajú Buds+ oveľa zastretejšie. Naozaj perfektné sú basové tóny, vychutnal som si ich nielen v náročnejších žánroch, ale i v rytmickom hip hope. Okrem toho sa zdá, že nové slúchadlá hrajú o čosi hlasnejšie, samozrejme, bez toho, aby vás rušilo skreslenie.

Pozrite si

Slúchadlá Samsung Galaxy Buds+ vás v štichu nenechajú

Príjemné bolo ovládanie dotykovými gestami, ako i praktická funkcia automatického pozastavenia prehrávania hudby, keď si slúchadlá vytiahnete z uší. Ďalšia šikovná funkcia je možnosť počúvania len na jednom slúchadle, využijete ju napríklad pri telefonovaní, či počúvaní podcastov.

Galaxy Buds+ stáli v čase uvedenia na trh 169 eur (teraz ich ponúka Samsung za 129 eur). Ich nástupca prichádza s cenovkou o 20 eur nižšou, zaplatíte za ne teda len 149 eur.

Záver

Samsung Galaxy Buds2 majú podľa očakávania navrch. Plusové body si získavajú najmä aktívnym filtrom hluku, z ktorého sa už pomaly stáva štandard. Táto funkcia funguje skvelo a je na nezaplatenie ak sa potrebujete sústrediť, alebo máte príliš hlučné okolie.

Čo sa týka zvuku, medzi Buds+ a Buds2 je pomerne veľký rozdiel a rozhodne sa oplatí ísť do novinky len kvôli nemu. Na špičkovej úrovni je aj spracovanie slúchadiel a jednotku s hviezdičkou si zaslúžia kompaktné rozmery a hmotnosť slúchadiel.

Pre koho sú teda určené nové slúchadlá Galaxy Buds2? Smerujú k bežným používateľom, ktorí radi počúvajú hudbu, resp. podcasty, často telefonujú – proste využívajú smart technológie. Najviac ich využijú majitelia Galaxy zariadení, v tomto ekosystéme fungujú absolútne skvelo. Samozrejme, slúchadlá si spárujete aj s inými zariadeniami, ktoré disponujú technológiou Bluetooth.

Aj preto získavajú Samsung Galaxy Buds2 cenu Tip redakcie.

Samsung Galaxy Buds2 si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, prípadne si ich nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

Zdroj