Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

V Bratislave vznikla nová VR herňa Futureye

V Bratislave vznikla nová VR herňa Futureye
Števo Porubský
V Bratislave vznikla nová VR herňa Futureye

Od 1. mája bude v Bratislave otvorená nová herňa s virtuálnou realitou. Priamo v centre Bratislavy vznikol priestor s rozlohou okolo 160 m², v ktorom bude pri otvorení herne dostupných 7 VR miest.

Za necelé dva týždne v budove KC Dunaj vznikol priestor, v ktorom si mladí i starí môžu zahrať hry nielen vo virtuálnej realite, ale aj v hráčskych kreslách. Na výber je aktuálne 7 VR headsetov a jedno pretekárske sedadlo s volantom a plátnom. Neskôr má pribudnúť ešte letecký simulátor.

Tým najzaujímavejším sú však práve headsety pre virtuálnu realitu. Herňa Futureye má 7 headsetov, pričom 5 kusov Oculus Rift, jeden PlayStation VR a jedny okuliare HTC Vive.

Pre každé okuliare je k dispozícii niekoľko desiatok titulov, ktoré sa vraj budú neustále dopĺňať o aktuálne tituly.

Pri každom stanovišti je aj LCD televízor, aby dianie v hre mohli sledovať aj ostatní. Hrať sa totiž môže vždy len jeden, no partia sa môže striedať.

V herni nebude chýbať ani kvalifikovaná obsluha, ktorá poradí aj úplným začiatočníkom. Jediné, čo nám tu chýba je možnosť občerstvenia, aspoň formou automatu na nápoje, keď už bar sa tu nezmestil.

Na finálne ceny čakáme, no mali by sa pohybovať na úrovni 10 – 40 € za hodinu hrania v závislosti od konkrétnej technológie. Presné ceny doplníme, len čo sa k nám dostanú.

Vieme však, že Futureye plánuje predávať členský preukaz za 365 € ročne, pričom jeho držitelia budú môcť za rovnakú cenu, ako ostatní hrať 2-násobný čas. Napríklad za zaplatených 30 minút hrania budú hrať 60 minút. Bonusom k preukazu má byť holografická premietačka. Tú sme však nevideli.

Herňu včera večer pokrstili dvaja slovenskí raperi Strapo a Separ. Herňa bude od 1. mája otvorená 7 dní v týždni 12 hodín denne. Herňa je pomerne veľká, takže sa hodí aj na väčšie oslavy či akcie, prehltnúť ale budete musieť pomerne vysokú sumu.

 

Zdroj