Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

V Auparku je nový Mooncity e-mobility store venovaný elektromobilite

V Auparku je nový Mooncity e-mobility store venovaný elektromobilite
Zdroj | Porsche
Roman Calík
V Auparku je nový Mooncity e-mobility store venovaný elektromobilite
Zdroj | Porsche
Zdroj | Porsche

Ak sa zaujímate o elektromobily, rozhodne vám odporúčame navštíviť nový Mooncity e-mobility store v bratislavskom Auparku. Otvorený je od dnes na pol roka, nájdete tu elektromobily značiek VW, Audi a Porsche, ale aj množstvo interaktívnych prvkov, ktoré vám priblížia elektromobilitu.

Včera sme mali jedinečnú možnosť navštíviť nový Mooncity e-mobility store v Bratislave, ktorý ocenia všetci fanúšikovia elektromobility. Projekt otvoril svoje brány dnes, t.j. štvrtok 6. mája 2021 na dobu 6 mesiacov, pričom ak by náhodou prišlo opäť k uzatvoreniu obchodov kvôli protipandemickým opatreniam, toto obdobie sa adekvátne posunie.

Čo tu nájdete a čo tu zažijete? V prvom rade ako redakcia, ktorá sa elektromobilite venuje naplno, musíme oceniť snahu tvorcov expozície priblížiť elektromobily, ale aj informácie okolo elektromobilov ľuďom. Staré známe, lepšie raz vidieť ako stokrát počuť, jednoducho stále platí, o čom sme sa presvedčili aj v redakcii počas roadshow s elektromobilom po Slovensku, ešte v roku 2019.

Cieľom projektu je aktívne propagovať elektromobilitu. Nájdete tu preto hneď niekoľko elektromobilov, vrátane top noviniek. Keďže za projektom stoja práve spoločnosti Porsche Slovakia a Porsche Inter Auto Slovakia, čiže oficiálni importéri značiek koncernu VW AG na Slovensku, nemôžu tu chýbať elektromobily VW ID.

Hneď pri vstupe do priestorov vás zaujme aktuálne najhorúcejšia novinka rodiny ID s označením ID.4, ktorú sme si už v redakcii aj vyskúšali. Tento elektromobil bude rozhodne hitom, nielen kvôli vydarenému dizajnu, SUV karosérii, ale aj kvôli cene, ktorá začína po zľavách na 31 990 eur. Verte nám, že za tú cenu budete novinke hľadať na Slovensku konkurenciu ťažko.

Pozrite si

4 dôvody, prečo si vás plne elektrický Volkswagen ID.4 získa

Čo je skvelé, môžete si vyskúšať ako sa auto nabíja, viete si do auta sadnúť a spoznať ho z akéhokoľvek uhla pohľadu. Dokonca si môžete dohodnúť skúšobnú jazdu. Tvorcovia expozície to dotiahli tak ďaleko, že tu viete získať aj výhodné financovanie na elektromobily vďaka novému produktu NEXT od Volkswagen Finančné služby s výhodnými splátkami.

K dispozícii je aj menší model VW ID.3, ideálny elektromobil do mesta. Aj v tomto prípade si ho môžete naplno vyskúšať, dokonca je k dispozícii aj ukážka rýchleho nabíjania. ID.3 totiž vo verzii Pro S 77 kW podporuje nabíjanie výkonom až 125 kW.

Partnerom Mooncity e-mobility store je aj ZSE Drive. A tak sa v priestoroch expozície dozviete o nabíjaní elektromobilu doma, na firme či na externých nabíjacích staniciach.

VW ID.3 aj VW ID.4 si rozhodne treba vyskúšať, budete prekvapení najmä z priestranného interiéru oboch elektromobilov. Mimochodom dostupnejší model ID.3 začína na akciovej cene 29 930 eur.

Na ploche 410 m2 nájdete aj ďalšie elektromobily, medzi nimi absolútnu novinku Audi e-tron GT. Toto elektrické športové coupé vás ohúri nielen svojím vzhľadom, ale aj interiérom. Audi e-tron GT sme už vyskúšali aj v našej redakcii, sledujte náš portál, pretože už v najbližších dňoch vám ukážeme naše dojmy z novinky.

Audi e-tron GT je možné si kúpiť vo viacerých verziách s výkonom od 476 koní až do 646 koní (RS e-tron GT)! Najlepšia a najvýkonnejšia verzia pritom dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h len za 2,5 sekundy. A to všetko v absolútnom tichu, ktoré je pre elektromobily príznačné.

Všimnite si športový interiér s dominantnými displejmi, ktorý vás doslova obklopí. Samozrejmosťou sú karbónové prvky, efektné podsvietenie vrátane nápisu e-tron či prešívané kožené čalúnenie. Mimochodom, Audi e-tron GT dokáže prejsť na jedno nabitie 487 kilometrov, pričom výkon nabíjania je podporovaný až do 270 kW!

Špeciálnym prvkom expozície je aj informačný panel s interaktívnymi funkciami prostredníctvom QR-kódov, ktorý vás prevedie cez všetky otázky týkajúce sa elektromobility – od výberu vozidla, cez alternatívy nabíjania a prepočty nákladov až po možnosti využívania zelenej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Nemali by chýbať ani rozličné workshopy súvisiace s témou elektrickej mobility a pre najmenších návštevníkov je pripravený aj detský kútik.

V Mooncity e-mobility store však nájdete aj vystavené vybrané produkty “Lifestyle“ zúčastnených značiek, vrátane vozidiel mestskej elektrickej mikromobility, ako aj špecifické príslušenstvo pre elektromobily. Ak si hneď aj nekúpite nové auto, možno odídete z expozície s pekným suvenírom, ktorý vám návštevu bude pripomínať.

A samozrejme v rámci expozície nemôže chýbať ani značka Porsche, kde sa môžete tešiť na model Taycan naživo.

Porsche Taycan je na Slovensku k dispozícii vo viacerých verziách vrátane modelu Turbo Cross Turismo či Turbo S s výkonom až 761 koní a výkonom z 0 na 100 km/h s Launch Control za 2,8 sekundy.

Takže ak máte cestu do Bratislavy a chcete sa pozrieť na súčasnosť, ale i budúcnosť elektromobility, návštevu Mooncity e-mobility store v bratislavskom Auparku vám rozhodne odporúčame. Mimochodom, ak prídete na elektromobile, tak vedzte, že v garážach Auparku sa nachádzajú aj výkonné nabíjacie stanice vrámci ZSE Drive HUBu s možnosťou nabíjania až 350 kW.

Taktiež je dobré sledovať aj web stránku www.emobilitystore.sk, kde sa dozviete aj niečo o histórii elektromobility, ale aj o prebiehajúcich akciách a prednáškach, ktoré sa v daných priestoroch chystajú.