Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sony dodá vášmu domácemu kinu zvuk ako hrom

Sony dodá vášmu domácemu kinu zvuk ako hrom
Zdroj | Sony
Richard Pliešovský
Sony dodá vášmu domácemu kinu zvuk ako hrom
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Môžete mať akýkoľvek veľký a kvalitný televízor, no to pravé orechové pri pozeraní filmov vám dodá až správne ozvučenie. To v dnešnej dobe znamená priestorový zvuk. Sony vyvinulo technológiu 360 Spatial Sound Mapping, ktorú sme mohli po prvý raz počuť minulý rok.

Funkciu donedávna ponúkal len systém domáceho kina HT-A9. Teraz k nemu pribudne soundbar HT-A7000, stačí aktualizovať firmvér a pripojiť zadné bezdrôtové reproduktory SA-RS3S. V lete príde na trh ďalší podporovaný model, zadné reproduktory Sony SA-RS5.

Zdroj | Sony
Pozrite si

Sony má opäť množstvo nových televízorov, všetky sú Perfect for PlayStation5

Technológia 360 Spatial Sound Mapping umožňuje vnímať zvuk zo všetkých smerov i vzdialeností. Funkcia Sound Field Optimization využíva vstavané mikrofóny na meranie relatívnej výšky, polohy soundbaru a zadných reproduktorov. 360 Spatial Sound Mapping potom vytvára viac virtuálnych reproduktorov syntézou zvukových vĺn na základe informácií o ich polohe. Takto sa vyplní interiér širokým priestorovým zvukovým poľom – kvalitný zvuk si užijú všetci používatelia bez ohľadu na to, v ktorej časti miestnosti sa nachádzajú.

Zdroj | Sony

Zážitok sa vraj dá vylepšiť prepojením s kompatibilným televízorom BRAVIA XR. Pomocou funkcie Acoustic Center Sync 2 sa soundbar a televízor v rámci nastavenia 360 Spatial Sound Mapping premenia na stredový reproduktor systému domáceho kina.

Zdroj | Sony

Nové zadné reproduktory Sony SA-RS5 sú vybavené reproduktormi smerujúcimi nahor, ktoré využíva 360 Spatial Sound Mapping. Majú zabudovanú batériu, ktorá poskytne 10 hodín prehrávania, takže naozaj nebudete zakopávať o káble. Podpora rýchleho nabíjania zabezpečí, aby ste za 10 minút získali 90 minút prevádzky.

Sony SA-RS5 je vybavený dvomi mikrofónmi a podporuje kalibráciu. Tlačidlom Optimize aktivujete funkciu Sound Field Optimization, kedy reproduktory v kombinácii s kompatibilným soundbarom zmerajú vzdialenosť medzi reproduktormi a stropom.

Zdroj | Sony

Sony si dalo záležať na dizajne. Tentokrát nie preto, aby vynikol, ale naopak, aby reproduktory vzhľadovo ladili s kompatibilnými soundbarmi spoločnosti. Valcovitý tvar predstavuje jeden celistvý blok, ich rovná zadná strana zas dobre prilieha k stene.

Pozrite si

Sony SRS-RA5000 nie je iba o 360-stupňovom audiu

Sony SA-RS5 sa bude predávať od leta 2022 za 789 eur.