Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Už aj čínske Oppo má bezdrôtové nabíjanie na diaľku

Už aj čínske Oppo má bezdrôtové nabíjanie na diaľku
Zdroj | Oppo
Števo Porubský
Už aj čínske Oppo má bezdrôtové nabíjanie na diaľku
Zdroj | Oppo
Zdroj | Oppo

Čínske Oppo v krátkom videu predstavilo svoju novú technológiu bezdrôtového nabíjania na diaľku. Žiaľ, ako v prípade všetkých doterajších bezdrôtových nabíjaní na diaľku, aj v tomto prípade ide iba o koncept. Reálne zariadenie je tak stále v nedohľadne.

Zdroj | Oppo

Na rozdiel od svojho domáceho konkurenta, Xiaomi, spoločnosť Oppo pracovala na podstatne jednoduchšom bezdrôtovom nabíjaní na diaľku. Namiesto niekoľkých metrov od zdroja je totiž smartfón (či iné mobilné zariadenie) schopné nabíjania do vzdialenosti okolo 10 cm a výkonom 7,5W.

To je zhruba hodnota, akú dosahujú bežné Qi nabíjačky súčasnosti. Top modely, samozrejme, majú väčšie výkony, no musia ich podporovať aj samotné zariadenia.

V prípade Oppo Wireless Air Charging je ale otázna využiteľnosť. Totiž pri akej príležitosti používateľ drží smartfón či iné mobilné zariadenie zhruba 10 cm od nabíjačky, resp. stola? Možno tak pri kontrole notifikácií, no inak prakticky vôbec.

Zdroj | Oppo

Oppo tak skôr chcelo ukázať, že na bezdrôtovom nabíjaní na diaľku tiež pracuje a časom sa ho možno dočkáme. Čínsky výrobca totiž Wireless Air Charging predstavil na koncepte rolovateľného smartfónu X 2021, ktorý sme mohli vidieť ešte v minulom roku.

Ten by sa čisto teoreticky mohol objaviť na trhu ešte tento rok, keďže nesie označenie 2021, no Oppo o ňom mlčí. Uvidíme, či sa čínskemu výrobcovi podarí koncept inak veľmi zaujímavého smartfónu dokončiť a príde s ním na trh ešte v tomto roku. Rolovateľné smartfóny oznámili viacerí výrobcovia, bude tak zaujímavé sledovať, kto bude prvý.