Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Urobte si kino kdekoľvek - s projektorom Pioneer SDA-RP100

Urobte si kino kdekoľvek - s projektorom Pioneer SDA-RP100
Zdroj | Pioneer
Richard Pliešovský
Urobte si kino kdekoľvek - s projektorom Pioneer SDA-RP100
Zdroj | Pioneer
Zdroj | Pioneer

Pioneer predstavil prenosný DLP projektor SDA-RP100, ktorý využijete nielen doma, ale aj na chate, kempingu či na záhrade. Je primerane malý a zmestí sa do každého batoha.

Projektory už dávno nepatria medzi povinnú exkluzívnu zostavu horných desaťtisíc, ktorí si ich užívajú v prítmí honosných príbytkov. Trendom posledných rokov je urobiť z nich univerzálne riešenie zábavy – a presne o to sa snaží so svojou novinkou Pioneer.

SDA-RP100 je malý, primerane ľahký projektor, ktorý ma v sebe zabudovanú 16 000 mAh batériu a reproduktory s výkonom 2 x 5 wattov. Ak vstavané reproduktory nestíhajú, môžete zdieľať zvuk cez Bluetooth na ľubovoľný bezdrôtový audiosystém.

Obraz sa do projektoru prenáša pomocou HDMI a USB portu, Bluetooth, Wi-Fi, alebo zrkadliť pomocou technológie Miracast. Stačí vám teda len stačí smartfón (resp. tablet) a môžete prakticky kdekoľvek pozerať filmy, hudobné klipy, videá z YouTube, či fotografie z dovolenky.

Pozrite si

Prenosný projektor Philips PicoPix Max rozbehol kampaň na Indiegogo

Rozlíšenie obrazu je 1 280 x 720 pixlov, rozsah projekcie 40 až 120 palcov a projekčná vzdialenosť 1 až 1,9 metra. Svietivosť dosahuje 300 ANSI Lúmenov, kontrastný pomer je 5 000 : 1 až 8 000 : 1. Životnosť lampy má byť 2 000 hodín.

Plne nabitá batéria poskytne dostatok energie na projekciu minimálne jedného filmu, častejšie sa však bude zrejme využívať napájanie cez adaptér z elektrickej siete.

Zdroj | Pioneer

Projektor má kompaktné rozmery 12,5 x 12,5 x 12,5 cm a hmotnosť len 1,26 kg, pracuje na OS Andorid 5.1.

Pioneer SDA-RP100 je už v predaji, jeho cena je 699 € vrátane diaľkového ovládania a sieťového adaptéra.

Zdroj | Pioneer
Zdroj