Reklama

Upozornenia na TECHBOX.sk a ako ich vypnúť

Určite ste si mnohí všimli, že na TECHBOX.sk máme už niekoľko mesiacov spustenú šikovnú funkciu internetového prehliadača – Upozornenie. Vďaka tejto funkcii môžete bez akejkoľvek nutnosti registrácie či vyplňovania dotazníkov dostávať upozornenia o nových článkoch prakticky okamžite po ich vydaní.

Hoci vám vďaka tejto funkcii nič neunikne, mnohí z vás sa sťažujú, že ich otravuje. Žiaľ, keďže funkcia nie je dostupná cez web TECHBOX.sk, ale priamo cez prehliadač, odber musíte potvrdiť, ale aj zrušiť iba vy.

Pre potvrdenie prijímania noviniek stačí pri prvom otvorení webu TECHBOX.sk kliknúť na tlačidlo Povoliť v okne „Povoliť notifikácie“.

Ak patríte do skupiny tzv. klikačov na všetko naokolo, vrátane povolenia Upozornení zo stránky TECHBOX.sk, na zrušenie odoberania noviniek stačí len niekoľko krokov.

Je to však jednoduché. V prehliadači svieti v pravom dolnom rohu otvorenej/viditeľnej stránky malý červený zvonček.

Ak ponad zvonček prejdete myšou, zistíte, či ste na odber notifikácií prihlásení, alebo nie.

Ak ste prihlásení a chcete prijímanie notifikácií zrušiť, stačí kliknúť na tlačidlo Odhlásiť odber. A je to. Po stlačení tohto tlačidla vám internetový prehliadač už nebude zobrazovať žiadne nové notifikácie po publikovaní nového článku.

Na opätovné prihlásenie stačí kliknúť na malý krúžok vľavo od internetovej adresy a opätovne povoliť notifikácie.

Mimochodom, ak sa bojíte o svoje osobné údaje, nemusíte mať žiadnu starosť. Služba One Signal, ktorú na notifikácie využívame, nezbiera žiadne osobné údaje. Stačí jej IP adresa, ktorá je aj podľa Súdneho dvora EÚ považovaná za osobný údaj len v prípade, ak je spojená s menom. A to One Signal nemá, keďže nevypĺňate žiadne dotazníky.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.