Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Unikátna čistička vzduchu Beurer s morskou soľou je o polovicu lacnejšia!

Unikátna čistička vzduchu Beurer s morskou soľou je o polovicu lacnejšia!
Zdroj | Beurer
Števo Porubský
Unikátna čistička vzduchu Beurer s morskou soľou je o polovicu lacnejšia!
Zdroj | Beurer
Zdroj | Beurer

Nemecký Beurer minulý rok na trh uviedol unikátnu čističku vzduchu s piatimi funkciami, vrátane generátora morského vzduchu. Takých na trhu veľa nenájdete, navyše vie vzduch čistiť, dezinfikovať, ionizovať a zvlhčovať! Tento malý unikát na trhu je aktuálne o takmer polovicu lacnejší. Vieme kde…

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Zdroj | Beurer

Nie je to tak dávno, čo som v redakcii testoval 5 rôznych čističiek vzduchu. Každá jedna bola iná, no Beurer maremed MK 500 je celkom iná. Okrem čistenia vzduchu totiž ponúka aj jeho mineralizáciu. Má certifikovaný generátor morského vzduchu. Ako to funguje?

Zdroj | Beurer

Do čističky stačí nasypať morskú soľ (dodávanú s čističkou) a zapnúť generátor. Okrem toho, že čistička začne čistiť vzduch, do ovzdušia emituje jemné čiastočky morskej soli. Čistička tak zabezpečuje v miestnosti, resp. domácnosti nielen čistý vzduch, ale máte pocit akoby ste boli pri mori. Predsalen pre mori cítiť morskú soľ, hoci asi vo väčšej koncentrácii.

Baurer maremed MK 500 má tiež UV-C lampu pre dezinfekciu vzduchu, ktorý cez ňu preteká. Čistička dokáže zároveň zvlhčovať vzduch, čo býva obrovským problémom hlavne pri novostavbách (alebo naopak, sú až príliš vlhké). Má 6-litrovú nádobu na vodu.

Čistička pritom nie je veľmi veľká, jej rozmery sú len 34 x 38,4 x 30,5 cm. Aj preto je určená do menších priestorov, maximálne do 50 m2. Výrobca udáva hlučnosť na úrovni 37 dB, má ale tri úrovne výkonu, vrátane nočného režimu, takže je ťažké určiť pri ktorej to výrobca meral.

Čistička prišla na trh s cenou 399 € ešte minulý rok, pričom dnes je ju možné kúpiť za čosi vyše polovičnú cenu, 200,90 €. Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

V balení sú dva predfiltre, 1x vodný filter, 0,625 morskej soli a samotná čistička. Toto množstvo soli by malo vydržať na 3 mesiace aktívneho používania. Balenie (1,25 kg) morskej soli do čističky pritom stojí necelých 26 €, UV lampa polovicu, filtre podobne. Set kúpite aj lacnejšie:

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.