Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Umelá inteligencia porazila najlepších hráčov Dota 2

Umelá inteligencia porazila najlepších hráčov Dota 2
Zdroj | Dota
Viktor Šmidák
Umelá inteligencia porazila najlepších hráčov Dota 2
Zdroj | Dota
Zdroj | Dota

Umelá inteligencia už vie poraziť protivníka v pokri, šachu či starovekej čínskej hre Go. Ďalší úspech si pripísala v MOBA žánri, celosvetovo známej hre Dota 2.

https://youtu.be/l92J1UvHf6M

Včera, 11. augusta, sme na každoročnom turnaji Dota 2 mohli byť svedkami zaujímavej udalosti. Umelá inteligencia totiž prvýkrát porazila ľudského protivníka v špecifickej kategórii, ešporte. Tá je podľa zakladateľa Tesly omnoho komplexnejšia, ako predchádzajúce hry ako šach či Go.

Pozrite si

OpenAI ide do výskumu umelej inteligencie s Microsoftom

Ešporty sa stávajú čoraz populárnejšou záležitosťou. Elektronické športovanie je súťažné hranie počítačových hier ako profesionálny šport. Esports sa dokonca tešia takej obľube, že počas letných olympijských hier v Paríži, ktoré sa budú konať v roku 2024 sa možno dočkáme i zastúpenia tejto kategórie.

Na tento druh športu sa zamerala aj Muskova spoločnosť OpenAI, ktorej bot s umelou inteligenciou porazil top svetových hráčov známej hry Dota 2.

Zdroj | GIZMODO

Podľa slov inžinierov z neziskového startupu trvalo botovi len dva týždne učenia. Takéto krátke obdobie však umelej inteligencii stačilo na to, aby nahromadila obrovské množstvo informácií, pravdepodobne vďaka využívaniu neurónových sietí. Elon Musk sa s novinkou nezabudol pochváliť na Twitteri.

I napriek tomu, že herné schopnosti bota sú obmedzené len na niekoľko gameplayov, sa jeho spôsob hrania približoval tomu ľudskému. Vyjadril sa tak Danylo “Dendi” Ishutin, ktorý v súboji 1v1 nečakane prehral.

Spoločnosť OpenAI bola založená s primárnym cieľom ochrániť svet pred umelou inteligenciou. Občasné porovnanie s ľudským oponentom je však zaujímavým spestrením a ukážkou toho, ako ľahko sa AI učí.

Zdroj