Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ultrazvukový senzor, ktorý pomôže s inkontinenciou

Ultrazvukový senzor, ktorý pomôže s inkontinenciou
Zdroj | DFree
Richard Pliešovský
Ultrazvukový senzor, ktorý pomôže s inkontinenciou
Zdroj | DFree
Zdroj | DFree

Podľa údajov NIH (National Institutes of Health) trpí na jednu z foriem inkontinencie 25 miliónov Američanov. Veľký počet z nich necíti, kedy majú plný močový mechúr, čo vedie k nepríjemným „nehodám“.

Na pomoc prichádza ultrazvukový senzor DFree. Výrobca svoj prvý senzor predstavil v roku 2019, na CES 2021predstavil jeho novú generáciu. Kompaktné ultrazvukové zariadenie dokáže používateľa informovať, že je čas ísť na toaletu.

Zdroj | DFree

Novinka má veľkosť krabičky od zápaliek a podľa výkonného riaditeľa Atsushiho Nakanishiho poskytne postihnutým viac slobody a nezávislosti „Elegantný dizajn zlepšuje nositeľnosť a podporuje sebadôveru, ktorá používateľom umožňuje predvídať, dopredu plánovať a brať na zreteľ ich zdravotné potreby.“

Zariadenie sa pripevní k podbrušku, ultrazvukový senzor meria rozšírenie mechúra. Keď sa zväčší, upozorní notifikáciou na smartfóne. Na sledovanie močového mechúra sa používa bezpečný a neinvazívny ultrazvukový senzor. Batéria vydrží na jedno nabitie 24 hodín, nabíja sa cez USB kábel.

Zdroj | DFree

K dispozícii je verzia pre osobnú potrebu (DFree Personal) ako aj pre použitie v nemocniciach, domovoch dôchodcov a pre opatrovateľské služby. DFree Professional sa spáruje so základňovou stanicou a slúži na nahranie stavu močenia pacienta do cloudu. Vďaka tomu je umožnené vzdialené sledovanie lekármi, sestrami či poskytovateľmi profesionálnej starostlivosti.

Zdroj | DFree

Ultrazvukový senzor bude v USA dostupný ešte tento rok, jeho cena je stanovená na 400 dolárov. Na náš trh sa táto šikovná pomôcka zrejme nikdy nedostane, ale ako inšpirácia pre podnikateľov môže poslúžiť veľmi dobre.

Zdroj