Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ultrasone Edition 10: Priam zberateľský kus elektroniky

Ultrasone Edition 10: Priam zberateľský kus elektroniky
Drahomír Piok
Ultrasone Edition 10: Priam zberateľský kus elektroniky

Pomenovanie „slúchadlá“ sa mi zdá v tomto prípade slabé slovo. Ich výbava je priam nadštandardná, miestami až vyráža dych. Dizajnové prvky sa vracajú k retro štýlu, čo pridáva na hodnote. Materiály ako drevo, kevlar, titán, dokonca koža z etiópskych oviec, nie sú práve obyčajnými prvkami slúchadiel.

Ultrasone Edition 10

Skutočne neobyčajný kúsok

Tento výrobok skutočne asi len tak vonku na ulici nezazrieme. Každý jeden je vyrábaný ručne a v tejto limitovanej edícií má vlastné výrobné číslo. Po dizajnovej stránke nemám čo vytknúť, slúchadlá sa mi veľmi páčia. Ich telo je vyrobené z dreva, ktoré je lakované osemkrát po sebe pre väčšiu odolnosť. Vankúšiky na ucho sú z jemnej kože, ktorá pochádza z etiópskych červených oviec. Ich nosenie má byť pohodlné, s maximálnou zvukovou izoláciou. Unikátny kov, titán, sa na slúchadlách nevidí často, no je ním osadené vnútro, spolu so silnejším magnetom pre lepšiu akustiku. Tri metre dlhý kábel, ktorý je z 99,99 % čistej medi a striebra, sa vám len tak nepodarí zničiť, obalený je totiž v kevlare. Nové slúchadlá Ultrasone využívajú technológiu S-Logic, čo má za následok trojdimenzionálny zvuk. Slúchadlá obsahujú aj ULE technológiu, ktorá znižuje vyžarované emisie o 98%. Frekvenčný rozsah je nezvyčajne rozsiahly, a to od 5 do 45 000 Hz s impedanciou 32 Ohmov. Maximálna hodnota hluku je obmedzená na 99 dB.

Ultrasone Edition 10

Tieto špičkové slúchadlá budú dodávané v drevenej škatuľke, spolu so stojanom na ich odkladanie. Ich hmotnosť je 282 gramov bez kábla a majú 6,3 mm pozlátený audio konektor. Roky výskumu a vývoja výrobca vloží iba do 2010 kusov a k dispozícií budú po celom svete u rôznych predajcov, no za spomínanú cenu 2 749 dolárov, čiže skoro 2 000 €. Tento zberateľský kúsok poskytuje to najlepšie, čo je dostupné na trhu prenosných slúchadiel, ale nie je pre každého.

Ultrasone Edition 10