Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ukladajte si desaťtisíce fotiek a stovky videí o 41 eur lacnejšie

Ukladajte si desaťtisíce fotiek a stovky videí o 41 eur lacnejšie
Zdroj | SanDisk
Richard Pliešovský
Ukladajte si desaťtisíce fotiek a stovky videí o 41 eur lacnejšie
Zdroj | SanDisk
Zdroj | SanDisk

Súčasníci fotografujú a nakrúcajú videá v násobne väčšej miere, ako povedzme pred desiatimi rokmi. Takejto gradácii zvyčajne nestíhajú pokrývať interné úložiská smartfónov a v čoraz väčšej miere sa do popredia dostáva cloud. To má okrem množstva praktických výhod aj dve podstatné nevýhody. Ak ste niekde vonku, na zálohu sa vám míňajú mobilné dáta. Okrem toho za clou platíte nemalé mesačné poplatky.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Praktickým riešením môže byť obyčajný SSD disk. Našli sme šikovný externý disk SandDisk Portable s kapacitou 1 TB. Napriek miniatúrnym rozmerom (4,95 cm × 0,89 cm × 9,62 cm) ponúka až 1 TB kapacitu. Disk je okrem toho odolný proti nárazom a vibráciám (5g RMS, 10 až 2 000 Hz).

Zdroj | SanDisk

Stupeň odolnosti je podľa certifikátu podľa IP55, čo znamená, že mu neublíži dážď ani prach. Rýchlosť čítanie je 550 MB/s, vďaka funkcii plug & play je kompatibilný s PC (Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista) a macOS (od 10.4).

Disk je vybavený USB-C typu 3.2, v balení nájdete kábel USB-C/USB-A. Hmotnosť disku je 40 g.

Zdroj | SanDisk

Externý disk SanDisk Portable 1TB SDSSDE30-1T00-G25 sa bežne predáva zhruba za 146 eur, momentálne si ho viete kúpiť už od 105,28 eur, čo je zľava vo výške 28,6 %. Výhodné ceny nájdete aj na Heureka.sk:

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.