UE Live je názov perfektných slúchadiel. Potešia hlavne hudobníkov

ZDROJ | Ultimate Ears

Firma UE – Ultimate Ears je americká firma z Kalifornie, v dnešnej dobe patriaca pod spoločnosť Logitech. Vyrába zaujímavé slúchadlá už na prvý pohľad, ale zvukový prednes za dizajnom nezaostáva.

ZDROJ | Ultimate Ears

Slúchadlá UE Live pokračujú v línii minuloročného top modelu UE 18 Pro. Sú však lepšie. Namiesto šiestich reproduktorov sa ich nachádza v jednej mušličke rovno osem. Ďalej tam dokázali zmestiť šesť zvukových prieduchov, jeden True Tone Plus ovládač a jeden šesťmilimetrový neodymový dynamický reproduktor. Tieto zvukové vychytávky sa však odrazili na cene, ktorá začína na 2 199 dolároch.

Prečo cena nie je konečná? Pretože okrem hodnoty slúchadiel treba prirátať prácu audiológa, ktorý urobí odliatok zvukového kanála tak, aby slúchadla presne zapadli práve do vašich uší.

Pozrite siUltimate Ears predstavuje svoje nové reproduktory s podporou Amazon Alexa

Samozrejme, tieto slúchadlá sú určené pre profesionálov, hlavne z hudobnej brandže, ktorí potrebujú presné a pohodlné slúchadlá pre prácu v štúdiu, či na koncertoch. Spoločnosť UE dokonca hovorí, že tie ich sú špeciálne určené pre umelcov, ktorí hrajú na obrovských scénach na štadiónoch, arénach, alebo festivaloch. Nič a nikto ale nebráni, aby si ich človek vychutnal doma, alebo pri venčení psa.

ZDROJ | Ultimate Ears

Pre zaujímavosť, za vznik spoločnosti Ultimate Ears môžeme byť vďační skupine Van Halen. Jej bubeník Alex Van Halen nebol spokojný so slúchadlami, ktoré používal, pretože prepúšťali veľa zvuku z javiska a nepočul hru ostatných členov skupiny. Jerry Harvey, zvukový technik, vytvoril vlastný tvar slúchadla, ktoré obsahovalo dva reproduktory – jeden pre nízke tóny a druhý pre vysoké. Vznikol tak prvý monitor, ktorý sa zmestil do ucha. Výsledok nadchol nielen zvyšok Van Halen, ale aj ďalšie skupiny a Harvey spolu s manželkou Mandy založili v roku 1995 spoločnosť.

ZDROJ | Ultimate Ears

Ultimate Ears spolu s UE Live predstavila aj Ultimate Ears 6 PRO, špeciálne navrhnuté pre bubeníkov, basových hráčov, DJ-jov a hip-hop hudobníkov. Ultimate Ears 6 PRO sa budú predávať za 699 dolárov, monitory EU Live za 2 199 a to už čoskoro, v máji tohto roku.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojUltimate Ears

Komentáre k článku