Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Učí policajtov o bitcoine ako trest za ich pranie

Učí policajtov o bitcoine ako trest za ich pranie
Zdroj | Pixabay
Viktor Šmidák
Učí policajtov o bitcoine ako trest za ich pranie
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Ľudia sú vynaliezaví a s príchodom nových technológií prichádzajú, ako inak, aj nové typy krádeží. V posledných rokoch sú to hlavne rôzne formy nabúrania sa do systému. Novinkou je však krádež bitcoinov.

Bitcoiny sú novodobá internetová mena. Čoraz viac spoločností ponúka platbu týmto imaginárnym platidlom, a to aj z dôvodu, že ponúka jednu obrovskú výhodu. Je takmer nevystopovateľná. Využívaná je tak hojne na čiernom trhu.

Zdroj | Pixabay

Kuriózny prípad sa stal v Amerike, kedy bol Michell Espinoza obvinený z ilegálneho prania bitcoinov. Zaujímavý bol celý proces, ako aj trest, ktorý bol web-dizajnérovi vymeraný.

Nakoľko je bitcoin stále pomerne mladá mena, zákony sa jej ešte neprispôsobili. S týmto bojovala aj sudkyňa Poolerová, ktorá sa o bitcoine vyjadruje ako niečom, čo vlastne ani nie je platidlo.

Pozrite si

VÚB TIP: Uľahčite si platby vďaka QR kódom

Podľa jej slov je bitcoin nehmotné bohatstvo, ktoré nemôže byť ukryté pod matracom ako napríklad peniaze.

Ďalej sa sudkyňa nechala počuť, že predávať bitcoin systému regulujúcemu peňažné služby je ako snažiť sa natlačiť štvorcový kolík do okrúhlej diery.

Pozrite si

Kto vám opraví notebook a zároveň vráti peniaze? Jedine ASUS

Ako už bolo spomenuté, zákony ešte nie sú upravené a pripravené čeliť takýmto súdnym konaniam, preto sa v blízkej dobe môžeme dočkať aktualizácie, ktorá bude špecifikovať podobné prípady.

Mnohých však prekvapil spôsob, akým sudkyňa vyniesla trest pre Espinoza. Tá ho odsúdila na zaúčanie policajtov o tejto imaginárnej mene. Tak nech sa teda snaží.

Zdroj