Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Uber pokračuje s testovaním autonómnych vozidiel v San Franciscu

Uber pokračuje s testovaním autonómnych vozidiel v San Franciscu
Zdroj | uber
Michal Spiegel
Uber pokračuje s testovaním autonómnych vozidiel v San Franciscu
Zdroj | uber
Zdroj | uber

Od smrteľnej nehody autonómneho vozidla od Uberu v americkej Arizone, spoločnosť pozastavila testy v Spojených štátoch. Štát Kalifornia vydal Uberu opäť potrebné povolenia na testovanie.

O trende v podobe autonómneho riadenia sa nepíše tak často ako o elektromobilite, no môžeme si byť istí, že autonómne riadenie bude o pár rokov úplnou samozrejmosťou.

Zdroj | Volvo
Pozrite si

Uber testuje novú formu reklamy na strechách vozidiel

Napriek inteligentným technológiám došlo v roku 2018 k usmrteniu chodkyne autonómnym vozidlom, ktoré testovala spoločnosť Uber. K nehode došlo vo večerných hodinách, kedy bola na ceste znížená viditeľnosť. Zároveň podľa vyjadrenia súdu, kontrolný vodič, ktorý sedel vo vozidle Uberu miesto sledovania premávky, streamoval jazdu cez smartfón.

Spoločnosť Uber sa preto napriek povoleniu testovať vozidlo rozhodla, že bude technológiu autonómneho riadenia skúšať iba cez deň a maximálne na cesty pustí dve vozidlá denne. Okrem toho samotné testovanie potrvá iba pár týždňov.

Testovanie bude pokračovať na vozidlách Volvo XC90, ktoré budú disponovať technológiou autonómneho riadenia od Uberu. Počas testovania nebudú vozidlá prevážať zákazníkov.

Zdroj | CarShowroom
Pozrite si

Uber pozastavuje testovanie autonómnych áut kvôli smrteľnej nehode

Sme nadšení, že môžeme pokračovať v testovaní autonómneho riadenia v domovskom meste spoločnosti Uber. Naša testovacia zóna bude zo začiatku kontrolovaná a limitovaná, no najbližšie mesiace sa tešíme na rozšírenie nášho úsilia. Z testovania sa naučíme predchádzať problémom na vozovke„, vyjadril sa hovorca spoločnosti Uber.

Okrem San Francisca, spoločnosť Uber testuje autonómne riadenie aj v Pittsburghu. Autonómne vozidlá od Uberu sú testované aj v Dallase, Toronte a Washingtone, no v týchto mestách autá ovládajú vodiči a nie autonómna technológia. Skupina, ktorá v Uberi pracuje na autonómnom riadení, sa taktiež rozšírila na počet 1 000 zamestnancov.

Zdroj