Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

TV potrebovať nebudete. Nový Epson projektor vytvorí 150" obraz spopod steny

TV potrebovať nebudete. Nový Epson projektor vytvorí 150" obraz spopod steny
Zdroj | Epson
Richard Pliešovský
TV potrebovať nebudete. Nový Epson projektor vytvorí 150" obraz spopod steny
Zdroj | Epson
Zdroj | Epson

Na veľtrhu IFA 2022 môžete vidieť novinky od výmyslu sveta. Od tých rýdzo praktických, až po tie, ktoré len demonštrujú pokroch v technológiách.

Epson tu predstavil až šesť nových projektorov s využitím v domácom kine, v kancelárii, na hranie hier, či pozeranie športových prenosov. Nás zaujal ich top model, EpiqVision Ultra EH-LS800.

Ide o prvý projektor značky, ktorý má ultra krátku projekčnú vzdialenosť. Vďaka tomu ho môžete prisunúť k stene (23 mm) a získať uhlopriečku od 80″ do 150″ a rozlíšenie obrazu 4K PRO-UHD s jasom do 4 000 lúmenov. Kontrastný pomer je 250 000 : 1.

Obsah pokračuje pod reklamou

Projektor sa môže stať modernou alternatívou bežného televízora, pričom nezáleží či ho umiestnite do väčšej, či menšej izby. Krátka projekčná vzdialenosť v tomto prípade znamená len 23 mm od steny, čo je naozaj skvelé číslo. Projektor využijete nielen na sledovanie filmov a športových prenosov, ale i na hranie hier. Nový vstupný port ponúka odozvy menšiu ako 20 ms.

Vstavaná funkcia Android TV ponúka streamovanie, prenos obsahu a smart ovládanie. O kvalitné audio sa stará systém od Yamahy a s výkonom 20 W poskytuje plný zvukový zážitok i bez nutnosti použitia soundbaru, či externých reproduktorov.

Matěj Kopecký z Epson Europe CZ&SK počas uvádzania noviniek povedal: „Po uvedení týchto šiestich nových projektorov si vhodný projektor nájde skutočne každý. Či už hľadáte flexibilné, ľahko použiteľné riešenie, ktoré sa dá jednoducho prenášať medzi miestnosťami alebo vziať so sebou do kancelárie, či chcete posunúť svoj zážitok z hrania na novú strhujúcu úroveň alebo dokonca zvažujete nahradenie svojho televízora, máme pre vás riešenie, ktoré vyhovie akémukoľvek rozpočtu.“

Projektor Epson EpiqVision Ultra EH-LS800 je na výber v bielej alebo v čiernej farbe, cena spresnená nebola.