Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Túžite po Ferrari Daytona SP3? Čoskoro si ho poskladáte z 3 778 kociek LEGO!

Túžite po Ferrari Daytona SP3? Čoskoro si ho poskladáte z 3 778 kociek LEGO!
Zdroj | LEGO
Stanislav Vinc
Túžite po Ferrari Daytona SP3? Čoskoro si ho poskladáte z 3 778 kociek LEGO!
Zdroj | LEGO
Zdroj | LEGO

Fanúšikovia superšportov a zároveň stavebnice LEGO môžu jasať. Dánska spoločnosť rozširuje svoju sériu modelov LEGO Technic v mierke 1:8 o úplne nové Ferrari Daytona SP3 zložené z 3 778 dielikov. Vyzerá rovnako parádne, ako originál!

K trojici legiend Porsche 911 GT3 RS, Bugatti Chiron a Lamborghini Sían, sa do exkluzívnej série LEGO Technic Ultimate Car Concept pridá novučičké Ferrari Daytona SP3, ktoré talianska automobilka predstavila len koncom roka 2021 a z ktorého bude celkovo vyrobených iba 599 kusov. Túžite po jednom z nich? Pripravte si 2,25 milióna dolárov, alebo si počkajte na jeho model v mierke 1:8.

LEGO pretvorilo Daytonu do realisticky pôsobiaceho modelu pomocou 3 778 dielikov, ktoré s úctou kopírujú ladné krivky originálu, ale aj jeho ikonickú farbu. Modelu nebude chýbať logo vypínajúceho sa čierneho žrebca, ale ani funkčná 8-stupňová sekvenčná prevodovka a motor V12 s pohyblivými piestami.

Zdroj | LEGO

Plne funkčná bude aj dvojica dverí, ktorá sa samozrejme bude otvárať dohora na štýl krídel motýľa. Čo však poteší dlhoročných fanúšikov série Technics, plne k nahliadnutiu aj v tomto prípade bude prakticky celé pohybové ústrojenstvo, ktoré si bude možné obzrieť cez masívny otvor prednej i zadnej časti kapoty.

Zdroj | LEGO

Štvrtý prírastok do série modelov v mierke 1:8 bude mať na dĺžku 59 centimetrov, na šírku 29 centimetrov a na výšku 14 centimetrov.

Pozrite si

Poskladali sme obrovský Titanic z kociek LEGO, stojí za 629,99 €?

LEGO® Technic™ Ferrari Daytona SP3 (42143) bude spočiatku exkluzívne dostupný iba prostredníctvom LEGO Stores a to už od 1. júna 2022, v ostatných obchodoch sa objaví až 1. augusta 2022. V predaji bude za 399,99 €.

Zdroj | LEGO

Pre nadšencov si Ferrari a LEGO prichystalo aj exkluzívnu knihu venovanú pohľadu do zákulisia vývoja tohto modelu od konceptu cez dizajn až po jeho výrobu, v ktorej nebudú chýbať ani viaceré exkluzívne rozhovory so zástupcami spoločnosti LEGO Group a automobilky Ferrari. Z knihy, ktorá ponesie názov „LEGO Technic Daytona SP3, The Sense of Perfection“, bude vytlačených iba 5 000 kópií a v predaji bude rovnako od 1. júna 2022, jej cena je stanovená na 79,90 €.

Zdroj