Túžite po Ferrari Daytona SP3? Čoskoro si ho poskladáte z 3 778 kociek LEGO!

ZDROJ | LEGO

Fanúšikovia superšportov a zároveň stavebnice LEGO môžu jasať. Dánska spoločnosť rozširuje svoju sériu modelov LEGO Technic v mierke 1:8 o úplne nové Ferrari Daytona SP3 zložené z 3 778 dielikov. Vyzerá rovnako parádne, ako originál!

K trojici legiend Porsche 911 GT3 RS, Bugatti Chiron a Lamborghini Sían, sa do exkluzívnej série LEGO Technic Ultimate Car Concept pridá novučičké Ferrari Daytona SP3, ktoré talianska automobilka predstavila len koncom roka 2021 a z ktorého bude celkovo vyrobených iba 599 kusov. Túžite po jednom z nich? Pripravte si 2,25 milióna dolárov, alebo si počkajte na jeho model v mierke 1:8.

ZDROJ | LEGO

LEGO pretvorilo Daytonu do realisticky pôsobiaceho modelu pomocou 3 778 dielikov, ktoré s úctou kopírujú ladné krivky originálu, ale aj jeho ikonickú farbu. Modelu nebude chýbať logo vypínajúceho sa čierneho žrebca, ale ani funkčná 8-stupňová sekvenčná prevodovka a motor V12 s pohyblivými piestami.

ZDROJ | LEGO

Plne funkčná bude aj dvojica dverí, ktorá sa samozrejme bude otvárať dohora na štýl krídel motýľa. Čo však poteší dlhoročných fanúšikov série Technics, plne k nahliadnutiu aj v tomto prípade bude prakticky celé pohybové ústrojenstvo, ktoré si bude možné obzrieť cez masívny otvor prednej i zadnej časti kapoty.

ZDROJ | LEGO

Štvrtý prírastok do série modelov v mierke 1:8 bude mať na dĺžku 59 centimetrov, na šírku 29 centimetrov a na výšku 14 centimetrov.

POZRITE SIPoskladali sme obrovský Titanic z kociek LEGO, stojí za 629,99 €?

LEGO® Technic™ Ferrari Daytona SP3 (42143) bude spočiatku exkluzívne dostupný iba prostredníctvom LEGO Stores a to už od 1. júna 2022, v ostatných obchodoch sa objaví až 1. augusta 2022. V predaji bude za 399,99 €.

Pre nadšencov si Ferrari a LEGO prichystalo aj exkluzívnu knihu venovanú pohľadu do zákulisia vývoja tohto modelu od konceptu cez dizajn až po jeho výrobu, v ktorej nebudú chýbať ani viaceré exkluzívne rozhovory so zástupcami spoločnosti LEGO Group a automobilky Ferrari. Z knihy, ktorá ponesie názov „LEGO Technic Daytona SP3, The Sense of Perfection“, bude vytlačených iba 5 000 kópií a v predaji bude rovnako od 1. júna 2022, jej cena je stanovená na 79,90 €.

ZdrojLEGO

Komentáre k článku