Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

HONOR 70 oficiálne tu, v strednej triede ponúkne parametre hodné vlajkovej lode

HONOR 70 oficiálne tu, v strednej triede ponúkne parametre hodné vlajkovej lode
Zdroj | Honor
Tomáš Šmidák
HONOR 70 oficiálne tu, v strednej triede ponúkne parametre hodné vlajkovej lode
Zdroj | Honor
Zdroj | Honor

HONOR patrí aktuálne medzi najrýchlejšie rastúce značky. Na domovskom trhu sa pravidelne umiestňuje v TOP 3 najpredávanejších výrobcov smartfónov, čím predbehol aj svoju materskú spoločnosť Huawei. Na výstave IFA 2022 rozšíril svoje portfólio o niekoľko zaujímavých noviniek, ktoré majú ambíciu zvýšiť upevniť jeho pozíciu v Číne a zároveň zvýšiť predajnosť aj u nás v Európe.

Prvou novinkou je smartfón HONOR 70. Radí sa do populárnej kategórie vyššej strednej triedy a mal by ponúkať ideálny pomer ceny/výkonu/funkcií, ktoré bežný používateľ ocení. Vpredu sa nachádza 6,67″ displej s rozlíšením 2 400 x 1 080 pixelov a obnovovacou frekvenciou 120 Hz, ktorá zabezpečí rýchle reakcie a plynulejší chod prostredia.

Zdroj | Honor
Obsah pokračuje pod reklamou

Smartfón je osadený procesorom Snapdragon 778G Plus, ktorý by mal byť ideálnym pomerom medzi výkonom a efektivitou. Podporuje navyše technológie ako GPU Turbo X či OS Turbo X, ktoré vedia v prípade potreby (hrania náročných hier, strihu videa) pretaktovať a poskytnúť vám tak vyšší výkon. Samozrejmosťou je podpora 5G.

Nemôžeme zabudnúť ani na fotoaparáty, nakoľko tie sú v tomto prípade hlavným lákadlom. Hlavný snímač má rozlíšenie 54 Mpx a veľkosť 1/1,49″ čo je väčšia hodnota ako v prípade konkurencie. K dispozícií je aj 50 Mpx ultraširokouhlý objektív a makro snímač. Vďaka tejto zostave by ste sa mali tešiť na kvalitné fotky, ktoré budú plné detailov a farieb.

Ďalším v poradí je notebook HONOR MagicBook 14. Malo by ísť o notebook menej náročných používateľov, ktorí však občas potrebujú na svoju prácu väčší výkon procesora aj grafickej karty. Novinka je vybavená 12. generáciou procesorov Intel Core a voliteľne je k nemu dostupná aj dedikovaná grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2050, ktorá vám umožní aj prácu s graficky náročnejšími programami či hranie hier.

Zdroj | Honor

Oproti svojmu predchodcovi bola zvýšená efektivita zariadenia a to o približne 20,8 %. Batéria s kapacitou 75 Wh by vám mala ponúknuť výdrž na úrovni 17 hodín a vďaka rýchlemu nabíjaniu by ste si mali byť schopný doplniť ďalšie 3,5 hodiny používania už po 15 minútach nabíjania. Tento údaj však dosiahnete len s použitím rýchlej 135 W nabíjačky od HONOR-u.

Poslednou novinkou je tablet HONOR Pad 8. Podľa slov výrobcu ide o cenovo dostupné a všestranné zariadenie, ktoré by malo uspokojiť potreby študentov aj mladých profesionálov v oblasti produktivity a zábavy. Osadený je 12″ 2K displejom s 87 % pomerom obrazovky displeja k telu.

HONOR Pad 8 má v sebe tiež integrovaných 8 reproduktorov, ktoré by vám mali spríjemniť konzumáciu obsahu doma aj na cestách. Vďaka 7 250 mAh batérií, by ste navyše mali mať postarané o celodennú výdrž a to aj pri náročnejšom používaní.

Zdroj | Honor

Netreba zabudnúť ani na novú nadstavbu MagicOS 7.0, ktorú výrobca na svojej konferencii predstavil. Tá by mala prepojiť všetky HONOR produkty a uľahčiť tak spoločnú komunikáciu medzi nimi. Ako príklad sa uvádza, že tablet, smartfón aj notebook značky HONOR, by ste mali možnosť ovládať prostredníctvom jednej klávesnice a myši. Vďaka tomu tak bude presúvanie či kopírovanie súborov jednoduchšie a pohodlnejšie.

Spoločnosť tiež predstavila svoju vlastnú iteráciu technológie Spatial Audio. Tá na rozdiel od ostatných podporuje nastavenie vzdialenosti zvuku a to v rozmedzí od 0,15 do 10 m. Vaše počúvanie tak bude autentickejšie a môžete si ho prispôsobiť na mieru.

Všetky produkty by mali byť dostupné aj u nás v Európe. Presný dátum a cena však zatiaľ nie je známa.