Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Trinus – 3D tlačiareň s gravírovacím laserom

Trinus – 3D tlačiareň s gravírovacím laserom
Zdroj | Trinus
Terézia Miková
Trinus – 3D tlačiareň s gravírovacím laserom
Zdroj | Trinus
Zdroj | Trinus

Trinus je 3D tlačiareň z oceľových a hliníkových súčiastok, ktorú v priebehu 60 sekúnd dokážete transformovať na gravírovací laser.

Trinus sa javí ako koncept profesionálnej 3D tlačiarne. Pomocou vrstvovej technológie tlače dokáže zhotoviť objekty z rôznych materiálov. Trinus je však výnimočný v tom, že v priebehu 60 sekúnd ho dokážete transformovať na gravírovací prístroj.

Tlačiareň aj laser v jednom

Trinus je momentálne zariadením ktoré umožňuje dve základné funkcie – tlač a gravírovanie rôznych druhov materiálov.

Zdroj | Trinus

V budúcnosti by mal byť produkt schopný aj ďalších úloh. Produkt dokáže zhotoviť produkty z PLA, ABS, PC, Flex, dreva a rôznych ďalších materiálov. Pomocou Trinus je môžné tlačiť objekty s rozmermi menšími ako 120mm x 125mm x 125mm.  Rýchlosť tlače je okolo 70 mm/s. Tlačiareň vám umožnuje tlačiť pomocou vrstiev, ktoré sú hrubé približne 50 mikrónov – asi 0,05 mm.

Pozrite si

IDA – víťazný oblúk zničený ISIS opäť na nohách

Zdroj | Trinus

Inštaláciou laserovej hlavice môžete gravírovať vzory do materiálov, ako sú napr. drevo, koža, korok a iné. Trinus ponúka 500mW laser s vlnovou dĺžkou 405nm. Veľkosť laserového nástavca je 33mm x 33mm x 55mm. Životný cyklus laserovej hlavice je približne 10 000 hodín.

Zdroj | Trinus

Trinus má celokovové telo

Zaujať vás môže aj jednoduchou stavbou – zložíte ho z 11 častí. Trinus je produkt z hliníkových a oceľových súčiastok. Podľa výrobcu neobsahuje takmer žiadne plastové súčiastky, pretože aj vnútorné komponenty sú z kovu. Jeho hmotnosť je okolo 9,8 kilogramu. Energetická spotreba produktu je okolo 60W.

Pozrite si

OLO – 3D tlačiareň do vrecka fungujúca vďaka smartfónu

Zdroj | Trinus

S ostatnými zariadeniami môžete tlačiareň, resp. laser synchronizovať pomocou USB. Dokáže pracovať s operačnými systémami Windows a Mac. Tlačiareň podporuje súbory Pcode a Gcode. Trinus akceptuje pamäťové karty microSD.

Kampaň Trinus je jednou z úspešných Kickstarter projektov. Ak sa chcete stať majiteľom tlačiarne s možnosťou laserového gravírovania, môžete podporiť kampaň sumou minimálne 249 dolárov, v prepočte cca. 219 €.

Zdroj