Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Trilógiu Grand Theft Auto si čoskoro zahráme v úplne novej grafike

Trilógiu Grand Theft Auto si čoskoro zahráme v úplne novej grafike
Zdroj | Take-Two/Rockstar Games
Stanislav Vinc
Trilógiu Grand Theft Auto si čoskoro zahráme v úplne novej grafike
Zdroj | Take-Two/Rockstar Games
Zdroj | Take-Two/Rockstar Games

Legendárnu hernú trilógiu Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto Vice City a Grand Theft Auto San Andreas si už čoskoro budeme môcť zahrať v krajšej grafike aj na novej generácii herných konzol, smartfónoch a tabletoch.

O možnom návrate slávnej trilógie hier série GTA sa hovorí už mesiace, tentokrát to však už vyzerá na istotu. Portálu Kotaku sa podarilo získať informácie od dôveryhodného zdroja o tom, že škótske štúdio Rockstar Dundee pracuje na vylepšenej verzii GTA III, Vice City a San Andreas – hier, ktoré si pamätajú ešte zlatú éru hernej konzoly PlayStation 2.

Túto informáciu malo dokonca investorom potvrdiť aj samotné videoherné vydavateľstvo Take-Two Interactive, pod ktorú okrem spoločnosti Rockstar Games spadá napríklad aj 2K zodpovedné aj za vydanie českej Mafie.

Remastrovaná trilógia by mala byť podľa Kotaku v posledných štádiách vývoja, čo je jeden z dôvodov, prečo vydavateľstvo Take-Two Interactive využilo autorské právo DMCA na zastavenie vývoja fanúšikovských módov, ktoré vylepšovali grafiku práve v tejto hernej trilógii.

Kotaku ďalej uvádza, že Rockstar novú trilógiu postavil na Unreal Engine, pričom počítať máme s mixom „novej a starej grafiky“. Jeden zo zdrojov, ktorý mal možnosť vidieť úryvok z remastrovanej verzie uviedol, že mu to pripomenulo výrazne modovanú verziu klasického GTA.

V novom šate uvidíme aj používateľské prostredie, ktoré si však má zachovať pôvodný štýl a nádych originálu. Podobne je to aj so samotnými hernými mechanikami, ktorými sa Rockstar údajne snaží zostať verný hrám z éry PS2.

Pozrite si

13 filmov na piatok 13-teho, ktoré nájdete na streamovacích službách

Štúdio Rockstar Dundee, ktoré sa predtým ešte pod názvom Ruffian Games staralo aj o vývoj Crackdown 2, Crackdown 3 a Master Chief Collection, má okrem remastrovanej trilógie pomáhať hlavnému štúdiu Rockstar pri vývoji next-gen verzie hry Grand Theft Auto V. Vývoj všetkých spomínaných titulov však výrazne spomalila pandémia koronavírusu a následná práca z domu.

Nebyť zdržania vo vývoji, remastrovanú trilógiu mohli hráči dostať ako bonus k objednávke next-gen verzií GTA V a GTA Online. Trilógie sa však napokon dočkáme samostatne zhruba koncom októbra, príp. začiatkom novembra.

Ešte tento rok stihne remastrovaná trilógia vyjsť na herné konzoly PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch a v cloudovej službe Stadia. Verzia pre smartfóny, tablety a PC sa má mierne omeškať, vydaná bude údajne až v priebehu budúceho roka.