Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

TP-Link Deco Voice X20 - Wi-Fi mesh a inteligentný reproduktor v jednom

TP-Link Deco Voice X20 - Wi-Fi mesh a inteligentný reproduktor v jednom
Zdroj | TP-Link
Stanislav Vinc
TP-Link Deco Voice X20 - Wi-Fi mesh a inteligentný reproduktor v jednom
Zdroj | TP-Link
Zdroj | TP-Link

Inteligentné reproduktory a Wi-Fi mesh systémy sú práve tie druhy zariadení, ktoré sa v týchto rokoch dostávajú do čoraz väčšieho počtu domácností. TP-Link sa ich preto rozhodol spojiť do jedného. Na trh uvádza Deco Voice X20.

Ak máte problém pokryť celú vašu domácnosť stabilnou Wi-Fi sieťou, ideálnym riešením pre tento bežný problém sa v posledných rokoch stali tzv. mesh siete, ktoré ju pokryjú jednotnou sieťou vytvorenou z viacerých vysielačov.

Pozrite si

Ako si pokryť veľký dom kvalitnou Wi-Fi?

V prípade Wi-Fi riešení od spoločnosti TP-Link spadajú mesh systémy do rodiny Deco, ktorá sa najnovšie rozrástla o skutočne zaujímavý model Deco Voice X20. Ak si postupne vašu domácnosť plánujete vybaviť malými reproduktormi Amazon Echo Dot či Google Home Mini, vďaka tejto novinke už nemusíte.

Zdroj | TP-Link

TP-Link totiž do každého vysielača v rámci tohto modelu zabudoval inteligentný reproduktor, ktorý vám umožní prakticky z akéhokoľvek kúta domácnosti ovládať aj vaše smart zariadenia, prehrávač hudbu či telefonovať. O tieto funkcie sa postará už tradične asistentka Amazon Alexa.

TP-Link Deco Voice X20 sa vďaka funkciám Alexy dokáže učiť nové triky cez platformu Alexa Skills, už v základe však ponúka viaceré zaujímavé vychytávky, medzi ktoré patrí napríklad aj možnosť odoslania oznámenia do všetkých reproduktorov v domácnosti. Z kuchyne tak napríklad môžete dať zvyšku rodiny do izieb cez reproduktory vedieť, že jedlo je už hotové.

Zdroj | TP-Link

Čo sa týka samotných Wi-Fi schopností nového systému, TP-Link hovorí o možnosti pokrytia rozlohy 370 metrov štvorcových. Všetko samozrejme záleží od členitosti miestností a hrúbky stien a prekážok. Cez tie bude prúdiť 2,4 GHz sieť s maximálnou prenosovou rýchlosťou 574 Mb/s a 5 GHz sieť s maximálnou rýchlosťou 1 201 Mb/s.

Pozrite si

Čo je to Wi-Fi 6E a aké vylepšenia prináša nový štandard?

A čo najnovšie 6 GHz siete? Tú budete mať k dispozícii, iba ak oželiete hlasové ovládanie a namiesto modelu Deco Voice X20 siahnete po niektorom z nových Wi-Fi 6E riešení Deco X96, Deco X76 Plus, Archer X96 alebo Archer AX206.

Ceny a dátum vydania nových modelov v tejto chvíli nepoznáme a otázne je tiež, ktoré z nich sa napokon dostanú aj na slovenský trh. Zariadenia s integrovanou funkciou Amazon Alexa sa totiž dostávajú na náš trh len sporadicky.

Zdroj