Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Toyota v rámci projektu Woven Planet Research Group chystá revolúciu v mobilite

Toyota v rámci projektu Woven Planet Research Group chystá revolúciu v mobilite
Zdroj | Toyota
Michal Spiegel
Toyota v rámci projektu Woven Planet Research Group chystá revolúciu v mobilite
Zdroj | Toyota
Zdroj | Toyota

Najväčší výrobca áut na svete, Toyota, predstavila svoje plány s autonómnou mobilitou. Dosiahnúť ich má vďaka projektu Woven Planet Research Group.

Cieľom tohto projektu, ktorý využil znalosti ľudí zo Silicon Valley je priniesť svetu najbezpečnejšiu formu mobility. Toyota spolu so šéfmi Woven Planet zatiaľ odhalili iba to, že nový systém autonómneho riadenia by mal byť inštalovaný vo vozidlách koncom tohto roku. Taktiež bolo oznámené, že plne autonómny prototyp, by mal byť odhalený v blízkej budúcnosti.

Zdroj | Toyota
Pozrite si

Toyota ide investovať do technológií takmer miliardu dolárov

Rok 2021 bude pokračovať v boji o lepšiu technológiu autonómneho riadenia. Okrem známych automobiliek ako je napríklad Tesla, pracujú na autonómnych vozidlách aj spoločnosti ako Apple, Amazon či Sony.

Bude zaujímavé sledovať, s čím Toyota, ako najväčší predajca vozidiel na svete, príde. Spolu s projektom Woven má Toyota aj iné plány. Príkladom je mesto budúcnosti Woven City, ktoré by malo vyrásť vedľa hory Fudžisan v Japonsku. Mesto by malo byť napájané palivovými článkami, kde by sa mali autonómne vozidlá testovať. Populácia mesta by mala byť 2 000 a mali by sa v ňom testovať najnovšie technológie.

Ako sme písali v článku z januára 2020, Toyota nazýva projekt mesta budúcnosti „Woven City“ („Utkané mesto“) s odkazom na vzájomné prepojenie troch rôznych typov ulíc alebo chodníkov. Každá bude určená pre konkrétny typ používateľa.

Zdroj | Toyota
Pozrite si

Toyota postaví v Japonsku prototyp mesta budúcnosti

Jeden typ ulice by bol iba pre rýchlejšie vozidlá, druhý má byť určený pre osobné vozidlá s nízkou rýchlosťou, ako sú bicykle a skútre, ako aj pre chodcov. Tretím typom by bola parková promenáda pre peších.

Čo sa týka samotných autonómnych vozidiel, Toyota ešte pred dvomi rokmi ukázala koncept autonómneho, modulárneho auta e-Palette. Propagácia týchto áut mala nastať už minulý rok počas dočasne zrušených Olympijských hier v Tokiu.

Zdroj | Toyota
Zdroj