Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Toyota poskytuje autá okamžite a s cenovým zvýhodnením

Toyota poskytuje autá okamžite a s cenovým zvýhodnením
Zdroj | Toyota
TECHBOX
Toyota poskytuje autá okamžite a s cenovým zvýhodnením
Zdroj | Toyota
Zdroj | Toyota

Či už ide o kúpu prvého nového vozidla alebo výmenu staršieho vozidla za modernejšie, tak s kúpou to v súčasnosti záujemcovia nemajú jednoduché. Okrem pandémie a pretrvávajúcej polovodičovej krízy sa situácia zhoršila aj vojnovým konfliktom na Ukrajine.

Výsledkom tak nie sú len výrazne vyššie cenovky, ale aj fakt, že predajcovia vám ani nebudú vedieť povedať presný dátum dodania nového vozidla alebo jeho cenovku v čase naskladnenia. To môže byť problém nielen pre bežných zákazníkov, ale aj pre firmy a ich vozové parky. Stále sa nájde výnimka s hneď niekoľkými ihneď dostupnými modelmi aj s nemalým cenovým zvýhodnením.

Príkladom je SUV model Lexus RX 300, ktorý môžete dostať prakticky bez čakania a vďaka akciovému variantu Final Edition tak ušetriť až 15 000 eur. S bohatou výbavou ho tak môžete mať za 49 900 eur. Akcia je však viazaná na počet dostupných áut.

Svojou ponukou však dokáže zaujať aj Toyota. Napriek ťažkej situácii sa značke aj tento rok v predajoch darí, pretože len za prvých sedem mesiacov Toyota zaregistrovala 5 265 vozidiel a obsadila celkovo štvrtú priečku. Japonský výrobca záujemcom poskytuje napríklad obľúbený rad Toyota Corolla sedan či populárne SUV RAV4 v benzínových verziách nielen ihneď, ale zároveň aj so slušným cenovým zvýhodnením.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Toyota

Reprezentatívny sedan

Corolla sa pritom vyznačuje svetoznámou spoľahlivosťou a radí sa k vôbec najpredávanejším vozidlám sveta. V karosárskom prevedení sedan ide o skutočne reprezentatívne auto poskytujúce skvelé pohodlie a úctyhodný batožinový priestor s objemom 471 litrov. Cenové zvýhodnenie ako aj okamžitá dostupnosť sa vzťahuje na výbavy Active a Comfort.

V základnej výbave Active dostanete inteligentný adaptívny tempomat , predné projektorové svetlá a denné LED svietenie, multimediálny systém Toyota Touch 2 s osempalcovým displejom, šesticou reproduktorov a napríklad i podporu rozhrania Android Auto a Apple CarPlay. Vyšší stupeň k slušnému „základu“ pridáva navyše 16-palcové zliatinové disky, predné hmlové LED-ky, dvojzónovú automatickú klimatizáciu, zadnú parkovaciu kameru, elektronickú parkovaciu brzdu či kožený volant.

Pod kapotou sa v prípade akciového modelu ukrýva úsporná benzínová jednotka 1.5 Dynamic Force s výkonom 123 koní spolupracujúca so šesťstupňovým manuálom. O bezpečnosť posádky sa okrem iného postará predkolízny bezpečnostný systém (PCS) s detekciou chodcov a cyklistov. Výbava Active získala zvýhodnenie 1 900 eur a k dispozícii je od 16 990 eur, zatiaľ čo vyšší stupeň so zvýhodnením takmer tritisíc eur dostanete od 17 990.

Zdroj | Toyota

Pre fanúšikov terénu

Známy model RAV4 na tom nie je o nič horšie, na Slovensku patrí medzi športovo-úžitkovými vozidlami k bestsellerom. Je vynikajúcou voľbou pre rodiny či zákazníkov, ktorí vyžadujú viac priestrannosti, SUV modely sú im sympatické a kde-tu využijú aj vyššiu svetlú výšku s dobrou priechodnosťou úsekov mimo spevnených ciest. Batožinový priestor ponúka objem vynikajúcich 580 litrov. V prípade výhradne benzínového prevedenia dostanete pohonnú jednotku 2.0 Valvematic s výkonom 175 koní spojenú so šesťstupňovým manuálom alebo prevodovkou Multidrive S.

K dispozícii je pohon predných či všetkých štyroch kolies, pričom základné prevedenie Active vás spolu s balíkom Toyota Safety Sense 2 vyjde 27 690 eur. Balík Toyota Safety Sense 2 poskytuje pokročilú bezpečnosť s automatickým prepínaním diaľkových svetiel, inteligentným adaptívnym tempomatom, predkolíznym bezpečnostným systémom s rozpoznávaním chodcov a cyklistov, asistentom udržania v jazdnom pruhu a systémom rozpoznávania dopravných značiek.

Zdroj | Toyota

Tam však výbava SUV nekončí a už v základe získate aj Bi‑LED svetlomety, farebný multi‑informačný TFT displej s uhlopriečkou 4,2-palca, osempalcovú farebnú dotykovú obrazovku infotainmentu s podporou Apple CarPlay a Android Auto, elektricky ovládané predné a zadné okná, vyhrievané a elektricky ovládané spätné zrkadlá a mnoho ďalšieho.

Vyšší stupeň Comfort je k dispozícii od 30 490 eur a pýši sa automatickou dvojzónovou klimatizáciou, zadnou parkovacou kamerou s dynamickými vodiacimi čiarami, vyhrievanými prednými sedadlami, inteligentnými stieračmi s dažďovým senzorom, strešnými lyžinami či napríklad parkovacími senzormi.