Toto je tretí dôvod, prečo budete chcieť nový crossover Škoda KAMIQ

ZDROJ | Škoda

Aktuálne sú modely SUV v trende, lenže dokonalé spojenie SUV s mestským autom sa podarilo práve s novinkou Škoda KAMIQ. Ukážeme vám tri dôvody, prečo si myslíme, že práve KAMIQ budete chcieť.

Dizajna a Simply clever riešenia, špičkové technológie, ale aj infotainment a konektivita sú pravými dôvodmi, prečo si novinku Škoda KAMIQ určite zamilujete. Z ponuky infotainment systémov si vyberie každý, k dispozícii sú totiž systémy Swing, Bolero či najvyšší Amundsen s obrovským 9,2-palcovým displejom.

Vďaka zabudovanej eSIM karte s pripojením LTE môžete byť vždy online. Pripojenie využijete napríklad pri navigácii, ľahko tak nájdete váš cieľ aj keď nie je priamo nahratý v POI bodoch mapových podkladov. Jednoducho hľadáte online, kľudne aj podľa názvu obchodného centra, ktoré chcete navštíviť. Výhodou sú aj online služby, ako napríklad počasie, zistenie cien palív na čerpacích stanicicah a podobne. Rôzne aplikácie si môžete stiahnuť priamo vo vašej Škode KAMIQ z online obchodu (Shop).

Pozrite siToto je prvý dôvod, prečo budete chcieť nový crossover Škoda KAMIQ

V online obchode v automobile (Shop)  si môžete zakúpiť aj dátové balíky, ktoré môžete využívať aj pre streamovacie služby. eSIM podporuje aj funkcie eCall a Proaktívnu servisnú službu, ktoré sú dodávané štandardne. V Európskej únii práve povinný systém eCall pri nehode automaticky uskutoční tiesňové volanie, to si však môžete aktivovať aj manuálne.

Škoda KAMIQ však poteší každého moderného človeka aj množstvom pripojení zariadení cez SmartLink, ktorá prepája telefóny pomocou Apple CarPlay, Android Auto alebo MirrorLink. Ak máte iPhone, môžete si Apple CarPlay dokonca spustiť bezdrôtovo. Nechýba ani Wi-Fi hotspot, dvojica USB-C konektorov vpredu aj vzadu či Phone Box, ktorý umožňuje bezdrôtové nabíjanie vašich telefónov.

Škoda KAMIQ ponúkne aj možnosť vzdialeného prístupu či zobrazenie aktuálnych dát vozidla priamo v mobilnej aplikácii ŠKODA Connect. Priamo cez aplikáciu a váš smartfón dokážete napríklad diaľkovo zamknúť či odomknúť auto či skontrolovať, či máte zavreté všetky okná. Komunikácia s vaším autom je možná aj z pohodlia domova cez reproduktor Amazon Echo alebo na diaľku vďaka aplikácii Alexa na smartfóne.

Pozrite siToto je druhý dôvod, prečo budete chcieť nový crossover Škoda KAMIQ

Alexa vás dokáže informovať  o celkovom počte najazdených kilometrov, obsahu paliva v nádrži, termíne výmeny oleja alebo aj o tom, kde sa váš KAMIQ práve nachádza.

ZDROJ | Škoda

Aj infotainment a konektivita sú skutočne dôvodom, prečo si KAMIQ zamilujete. Ak sa vám Škoda KAMIQ páči, potešíme vás aj cenou. Novinku si môžete kúpiť už od 14 990 eur. Poďte si váš KAMIQ nakonfigurovať už teraz a vytvorte si svoje auto snov.

Článok sme pripravili v spolupráci s partnerom ŠKODA AUTO Slovensko.

Komentáre k článku