Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Auto
  • 3 min.
  • 30.12.2019

Toto je prvý dôvod, prečo budete chcieť nový crossover Škoda KAMIQ

Toto je prvý dôvod, prečo budete chcieť nový crossover Škoda KAMIQ
TECHBOX
Toto je prvý dôvod, prečo budete chcieť nový crossover Škoda KAMIQ

Aktuálne sú modely SUV v trende, lenže dokonalé spojenie SUV s mestským autom sa podarilo práve s novinkou Škoda KAMIQ. Ukážeme vám tri dôvody, prečo si myslíme, že práve KAMIQ budete chcieť.

Hovorí sa, že auto ste si vybrali vtedy správne, ak sa za ním obzriete, vždy keď ho zamknete. Jednoducho vaše auto by sa vám malo páčiť. Pozrite sa na nový KAMIQ, je dokonalou kombináciou moderných tvarov, pričom v predu dominujú netradičné delené LED svetlá a nová maska, ktorú ste spoznali s modelom SCALA.

Čisté línie sa tiahnú celým bočným profilom, pričom celkovo pôsobí Škoda KAMIQ robustne a dynamicky. Vzadu neprehliadnete veľký nápis ŠKODA a opäť nechýbajú LED svetlá, dokonca s dynamickými smerovkami.

Nový crossover si však obľúbite aj vo vnútri. Priestrannému interiéru dominuje otvorský displej a kvalitné materiály nájdete všade, kde sa dotknete. V noci oceníte ambientné podsvietenie interiéru, rovnako vás poteší virtuálny kokpit s 10,25-palcovým displejom, zobrazujúci nielen údaje palubného počítača, ale napríklad aj navigáciu či asistenčné systémy priamo pred vami.

A aké by to bolo auto od značky Škoda, ak by vás nepotešil aj veľký batožinový priestor? Škoda KAMIQ aj v kompaktnom tele ponúkne až 400 litrový priestor, pričom sklopením zadných sedadiel ho môžete zväčšiť na 1 395 litrov. Pridajte si k tomu svetlú výšku až 188 mm a viete, že s týmto autom zvládnete mestské obrubníky, ale i menší terén.

Škoda KAMIQ vás poteší aj množstvom Simply clever prvkov, napríklad nechýba ani ochrana hrán dverí, ktorá sa automaticky vysunie po otvorení dverí – prvýkrát v triede mestských SUV. Praktické je aj LED svietidlo v batožinovom priestore, známa škrabka na ľad v dvierkach palivovej nádrže s praktickým meradlom hĺbky dezénu pneumatík či schránka na dáždnik vo dverách vodiča samozrejme i s dáždnikom, ale aj integrovaný lievik v uzávere nádržky ostrekovačov čelného skla. A aby toho nebolo málo, k dispozícii sú aj nové USB-C konektory pre vaše zariadenia aj v zadnej časti.

Dizajn a Simply clever vychytávky sú skutočne dôvodom, prečo si KAMIQ zamilujete. Ak sa vám Škoda KAMIQ páči, potešíme vás aj cenou. Novinku si môžete kúpiť už od 14 990 eur. Poďte si váš KAMIQ nakonfigurovať už teraz a vytvorte si svoje auto snov.

Článok sme pripravili v spolupráci s partnerom ŠKODA AUTO Slovensko.