Reklama

Toto je návod, ako vypnúť otravné reklamy v smartfónoch Xiaomi, Redmi a POCO

Zdroj | Xiaomi
Michal Sobek
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Ak používate smartfóny od spoločnosti Xiaomi, Redmi alebo POCO, tak ste si mohli všimnúť v systéme rôzne typy reklám. Ak aj vás otravujú, toto je jednoduchý návod, ako sa ich zbavíte.

Pozrite si

Redmi Note 11: nie je dokonalý, ale pri pohľade na cenovku mu všetko odpustíte

Je dobré poznamenať, že materská spoločnosť Xiaomi má z týchto reklám nemalý profit. Keďže má z toho peniaze, tak zároveň je to krok k tomu, aby dokázala stlačiť predajné ceny čo najviac dole.

Preto sa v nadstavbe MIUI okrem reklám stretávame aj s predinštalovanými aplikáciami typu Netflix alebo PUBG. V konečnom dôsledku je to pre konečného používateľa dobré, že spoločnosť dokáže nasadiť o niečo nižšiu sumu ako konkurencia.

Tento návod na stopnutie zobrazovania rôznych typov reklám by vám mal bez problémov fungovať na smartfónoch Xiaomi, Redmi a POCO s nadstavbou MIUI 10, 11, 12, 12.5 a 13.

Pre vypnutie reklám je potrebné spraviť štyri základné kroky. V prvom rade je to vypnutie oprávnenia pre aplikáciu MSA (MIUI System Ads). Prejdite do systémových nastavení a zvoľte položku „Heslá a zabezpečenie“. Následne dole kliknite na možnosť „Autorizácia a zrušenie“. V zozname vyhľadajte „MSA“ a následne posuvník dajte doľava, čím dôjde k deaktivácii oprávnení.

V nasledujúcich krokoch vypneme cielené reklamy. Opäť v nastaveniach prejdite do položky „Heslá a zabezpečenie“. Vyberte „Nastavenie súkromia“, tam zvoľte „Reklamné služby“ a posledným krokom je presun posuvníka doľava a následná deaktivácia.

Teraz treba povypínať zobrazovanie reklám v konkrétnych systémových aplikáciách priamo od Xiaomi. Týka sa to aplikácií ako Hudba, Mi prehliadač, Zabezpečenie a ďalšie. My si to ukážeme v aplikáciách Hudba a Zabezpečenie.

Stačí otvoriť aplikáciu Hudba, následne z ľavého okraja si vyrolovať menu a prejsť do nastavení. Ďalej zvoľte „Ďalšie nastavenia“ a deaktivujte položku „Zobrazovať reklamy“.

Otvorte aplikáciu Zabezpečenie a v pravom hornom rohu stlačte ikonu nastavení. Prejdite na položku „Odporúčané zdroje“ a deaktivujte ju.

Ešte je tu jeden typ reklám, ktorý je asi najotravnejší. Zobrazuje sa vtedy, keď sťahujete novú aplikáciu z Obchodu Play. Po doinštalovaní sa zobrazí okno s kontrolou aplikácie a práve v tomto momente sa zobrazí reklama. Ak ste na tejto obrazovke, tak kliknite na ikonu nastavení v pravom hornom roku. Prejdite na položku „Dostávať odporúčania“ a deaktivujte ju.

Pokiaľ ste postupovali správne, tak od tohto momentu by sa vám v nadstavbe MIUI nemali zobrazovať žiadne reklamy.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.