Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Toto je najlepší Renault ZOE na svete!

Toto je najlepší Renault ZOE na svete!
Marek Šimunek
Toto je najlepší Renault ZOE na svete!

Keď sme sa na Sardíniu vybrali, aby sme si naživo mohli vyskúšať nový Renault ZOE, takmer sme obišli naprázdno, keďže sa nám nepodarilo stihnúť let. Nakoniec však všetko dobre dopadlo a my Vám prinášame video pohľad na najnovší elektromobil z dieľne Renaultu.

Nový Renault ZOE prináša veľa zmien, aj keď to navonok tak nevyzerá. To podstatné sa totiž v jeho prípade menilo vnútri, a to doslova. Nielenže dostal do vienka úplne nový interiér, ktorý vychádza z nového Renaultu Clio, ale podstatnými zmenami prešiel aj jeho pohon.

Motor je úplne nový a ponúka vyšší výkon, čo je podľa našich prvých skúseností aj reálne cítiť počas jazdy, ale na druhú stranu je aj podstatne efektívnejší, takže nový Renault ZOE zvládne na jedno nabitie prejsť viac kilometrov.

Pozrite si

Nová dimenzia elektromobility prichádza – Renault ZOE

Samozrejme na tom má svoju zásluhu aj batéria s vyššou kapacitou 52 kWh, ako aj systém tepelného manažmentu. Počas prvých jázd v slnečnej Sardínii sme síce vzhľadom na krátkosť času nemohli vyskúšať reálny dojazd, sľubovaných 300 kilometrov by však pre ZOE nemal byť veľký problém.

Prepracované sú aj asistenčné systémy a tak sa môžete tešiť nielen na nové Full LED svetlá, ale aj adaptívny tempomat, alebo aktívne vedenie v jazdnom pruhu.

Renault ZOE myslí aj na ekológiu, a tak v jeho interiéri nájdete niekoľko prvkov, ktoré sú vyrobené zo 100 % recyklovaných materiálov. Všetky detaily k novinke nájdete v samostatnom článku a podrobnosti vám prinesieme v momente, keď budeme mať nový Renault ZOE na plnohodnotný test doma na Slovensku,

Zatiaľ vám teda prinášame krátke video z našich prvých testovacích jázd, kde sme mali síce krátku, ale aj napriek tomu zaujímavú možnosť sa s novým elektromobilom z dielne Renaultu zoznámiť.

Ak sa vám video páči, budeme radi, ak mu dáte like, prípadne sa prihlásite na odber nášho kanála. Pomáha nám to pripravovať pre vás stále lepšie a zaujímavejšie videá. Ďakujeme.